İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Muhteşem Defile!

İzmir Ekonomi Üniversitesi yıl sonu mezuniyet defilesinde “Reenkarnasyon” çizgileri sergilendi.İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, her sene olduğu gibi bu yıl da mezuniyet sergisi ve defilesi gerçekleştirdi. Fakülte öğrencilerinin aynı zamanda okul bitirme tezi olan defilede, Rönesans ajansa bağlı İzmirli mankenlerin yanı sıra ünlü modeller Merve Büyüksaraç, Ebru Öztürk, Nur Gümüşdoğrayan ve Didem Soydan görev aldı.

Okulun amfi tiyatro bölümünde düzenlenen etkinlikte 12 öğrencinin 69 parçadan oluşan koleksiyonları sergilendi. “Reenkarnasyon” adı altında gerçekleştirilen defile, alanı dolduran veliler, akademisyenler ve konuklar tarafından ilgiyle izlendi. Gündüz saatlerinde düzenlenen serginin ardından yapılan defilede, Anita Tari, Aydan Sıvacı, İrem Tellioğlu, İrem Aşıbal, Nehir E. Kurşun, Dilcan Niyazoğlu, Cansu Karakaş, Deniz Sarı, E. Funda Seçal, Zehra Ünal, Nursema Topkaya ve Begüm Acar’ın tasarımları sunuldu.

Açılış konuşmalarını yapan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun ve Rektör Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, her sene başarılı ve yaratıcı öğrenciler mezun eden Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin giderek marka haline dönüştüğünü ve moda sektörüne yenilikçi, yetenekli bireyler kazandırdığını dile getirdi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir ekonomi üniversitesi etkinlikleri, izmir ekonomi üniversitesi defilesi, ieü etkinlikleri, rönesans ajans defileleri, rönesans ajans, Anita Tari, Aydan Sıvacı, İrem Tellioğlu, İrem Aşıbal, Nehir E. Kurşun, Dilcan Niyazoğlu, Cansu Karaka