Farklı Bir Tat, Güzel Bir Yemek, İyi Bir Hizmet Sunmuşsam, Dünyanın En Mutlu İnsanı Benim...

Enfes yemekleri ile müşterilerini %100 memnuniyet ile uğurlayan Tavacı Recep Usta'nın İzmir'deki şubesine konuk olduk ve İşletme Koordinatörü Kağan Oğuzneyoğlu ile keyifli bir röportaj yaptık.Enfes yemekleri ve samimi ortamıyla bir çok insanın ilk tercihlerinden olan Tavacı Recep Usta'yı ziyaret ettik ve işletme koordinatörü Kağan Oğuzbeyoğlu ile keyifli bir röportaj yaptık. Geniş müşteri portföyünü ve bu samimi ortamın nasıl oluştuğunu, Kağan Bey ile konuşurken magazinizmir.com olarak bizde anlamış olduk. 

Tavacı Recep Usta hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Tavacı Recep Usta olarak İzmir’de 20 Ocak 2011 tarihinde hizmete başladık. Birçok ilde kendimize ait şubelerimiz var. Mesela İstanbul’daki şubemiz Etiler ve Suadiye’de yer alıyor. Ankara’da Ümitköy, Parkvadi ve Emek civarında hizmet veriyoruz. Bursa’da Nilüfer bölgesinde, Antalya’nın Lara beldesinde Tavacı Recep Usta şubeleri yer alıyor.
Mutfağımız Türk yemekleri üzerine kurulu ve genellikle Güney Doğu mutfağını yaşatıyoruz. Kaburga dolması, saç tava, gerdan, incik, mumbar dolması, irmik helvası ve ceviz sarma en çok tercih edilen menülerimizden diyebiliriz.
Sabahları serpe kahvaltımız mevcut. Sınırsız çay ile harika bir kahvaltı yapabiliyorsunuz. Hafta sonları saat 09:00 ile 14:00 arası, hafta içleri 09:00 ile 12:00 arası kahvaltı servisi sunuyoruz.
Buranın 700 kişilik oturma kapasitesi var. Cuma ve Cumartesi günleri rezervasyonsuz çalışmıyoruz. Protokol üyeleri, Valilik ve yabancı konukları daha fazla ağırlıyoruz.
Büyük toplantılar için odalarımız var. 50 – 40 – 30 kişilik odalarda insanlar hem toplantı yapabiliyor hem de yemek yiyebiliyor.
Biz Atatürkçü ve Milliyetçi bir işletmeyiz. Her odada mutlaka Atatürk resmi vardır. Bu konulara da oldukça önem veriyoruz.

Buraya ismini veren Recep Usta kimdir?

Recep Usta, enerjik, çalışmayı seven, mükemmeliyetçi ve başarılı biri. Bulaşıkçılıktan bu işe başladığı için en ince ayrıntılarını bile en iyi şekilde yapıyor. Mutfak, servis, dekorasyon ve burası ile ilgili her şeyde emeği fazladır. Recep Usta’yı tanıtan bir yazımız bile var burada. Onu da sizlerle paylaşmak isteriz.

İnsanlar size neden gelmeli? Farkınız ve onlara sunduğunuz ayrıcalıklar neler?

İzmir’de et konusunda ciddi sıkıntılar var. Etin iyisini bulanamıyorlar ki çoğu yerde balık restoranı mevcut. İzmir ete hasretmiş aslında. Bizim etlerimiz özel besi. Hepsini Diyarbakır’dan getiriyoruz. İlgi görmemizin en büyük sebeplerinden biri de bu. Sunumumuz ve hizmetimiz de oldukça farklı. Önce lezzet, sonra sunum ve en sonunda da profesyonel hizmet diyoruz.

Hedef kitleniz kimlerdir?

Biz herkese uyum sağlayabilen bir restoranız. 7’den 70’e her damak tadına uygun menülerimiz var.
İnsanların kuzu etine bakışları bellidir. Çoğu lezzetli bir şekilde yiyemediği için kuzu etini sevmezler. Biz burada en az 100 kişiye kuzu etini sevdirdik.

Şubeleriniz hakkında neler söylemek isteriniz?

Ankara’da 3 tane şubemiz var. Ümitköy merkez şubemiz. Parkvadi’de yer alan şubemizin yeri çok güzel. Şehrin merkezinde. Bir de Emek’te yer alan bir şubemiz var.
İstanbul’da da oldukça güzel işleyen Suadiye ve Etiler şubelerimiz mevcut. Etiler dediğim gibi şuan tadilat içerisinde. Bursa’da yer alan şube ise yine yeri bakımından çok güzel bir beldede. Müşteri potansiyeli oldukça fazla. Antalya’da da Lara bölgesinde yer alan bir şubemiz bulunuyor.
2 ay aralıklar ile Antalya’da ve Mersin’de yeni şubeler açacağız ve böyle devam ederek büyüyoruz.

Yemek sırasında müşterilere sunduğunuz ayrıcalıklar nelerdir? Farklı sunumlarınız var mı?

Yemek sırasında 2 çeşit salata, içli köfte, ekşili patlıcan dolmasını müşterilerimize ikram ediyoruz. Akşam yemeklerinde çiğ köfte de buna dahil oluyor. Her yemekten sonra çay, Türk kahvesi ve mırra ikramımız bulunuyor. Tatlı olarak ise irmik helvası ve ceviz sarmayı müşterilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

Fiyat politikanız nelerdir?

Her cebe uygun hizmet verdiğimizi düşünüyorum. Burada yemeğe gelen kişi maksimum 50 TL öder ve buradan öyle çıkar. O da çok fazla yemek yemesi ile ödenecek bir ücret. Kahvaltımız 25 TL. Kebap çeşitlerimizi tercih ederlerse 20 – 30 TL arası değişen fiyatlar var. Açıkçası verdiğimiz hizmetle fiyatlarımız doğru orantıda.

Hedefleriniz nelerdir?

Yurt dışında şubelerimizin olması için teklifler var. Katar-Dubai ve Bakü bu teklifleri sunan şehirlerden bazıları. Onları da değerlendirmeye çalışıyoruz.

İzmir hakkında ne düşünüyorsunuz?

İzmir benim için Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Ben zaten İzmirliyim. Bu nedenle İzmir’i çok fazla seviyorum. Yine Recep Usta’da yazan bir şiiri paylaşmak isterim sizinle.
 

Magazinizmir.com'un özel röportajıdır. Tüm hakları saklıdır. Başka yerlerde izinsiz kullanılamaz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER recep usta, tavacı recep usta, recep usta restorant, recep usta kimdir, recep usta izmir