EİB 10. Moda Tasarım Yarışması’nda Muhteşem Final

Ege İhracatçı Birlikleri’nin hazır giyim endüstrisine genç, yetenekli ve eğitimli tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 10. kez gerçekleştirilen ‘Moda Tasarım Yarışması’ muhteşem bir final gecesi ile sona erdi. Finalde yarışan 10 finalist ‘2015-2016 Sonbahar-Kış Kadın Erkek Hazır Giyim Koleksiyonları’ ile moda dünyasına adımlarını attı. Bu yıl ‘GİZ’ temasını taşıyan tasarımlar ‘giz’lerinden sıyrılarak seyircilerle buluştu.

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Moda Tasarım Yarışması’ 10. Yılına yakışır bir final ile tamamlandı. İzmir’in ünlü simalarının katıldığı gecenin sunuculuğunu Deniz Akkaya üstlendi. Birbirinden yaratıcı tasarımlar Öner Evez’in koreografisi ile podyuma taşındı. Aralarında Merve Büyüksaraç ve Cansu Melis Karakuş’un bulunduğu 40 manken finalist tasarımları muhteşem bir sunumla izleyicilerle buluşturdu.

Defilenin ardından yarışma jürisinin değerlendirmesi ile ödüller sahiplerini buldu. EHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş’ın başkanlığını yaptığı jüri; Cengiz Abazoğlu, Simay Bülbül, Gamze Saraçoğlu, Mehtap Elaidi, Özlem Kaya, Deniz Berdan, Gül Agış, Ceyda Balaban, Tamer Yılmaz ve Seda Lafçı gibi birçok ünlü isimden oluştu.

Yarışmada ilk üç dereceyi alan tasarımcılar tasarımlarını sunan mankenlerle podyumda izleyiciler buluştu. 15 bin TL.’lık birincilik ödülüne Havva Ağu “Şahmeran”, 10 bin TL.’lık ikincilik ödülüne Narçın Yalçın “Roschbarch”, 5 bin TL.’lık üçüncülük ödülüne ise Elif Akar “Kayıp Mu” koleksiyonları ile sahip oldu.

Ödül töreninin sonrasında gece, House müziğin divası Amerikalı Danna Leese’in sahne aldığı ‘after party’ ile sona erdi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EİB 10. Moda Tasarım Yarışması, Ege İhracatçı Birlikleri, hazır giyim endüstrisi, 2015-2016 Sonbahar-Kış Kadın Erkek Hazır Giyim Koleksiyonları, GİZ temalı tasarımlar, Deniz Akkaya, Öner Evez, Merve Büyüksaraç, Cansu Melis Karakuş, Burak Sertbaş, Cengiz Abazoğlu, Simay Bülbül, Gamze Saraçoğlu, Deniz Berdan, Havva Ağu, Narçın Yalçın, Elif Akar, Amerikalı Danna Leese, after party, izmir moda, izmir moda etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı