Burçlara Göre Makyaj Tüyoları

Burçların hayatımızdaki yeri malum… doğumdan başlayıp hayatımızın her evresinide etkileyen burçlar, güzelliğin en önemli tamamlayıcısı olan makyajda da kendini gösteriyor.Koç Burcu

Sosyal ortamları seven, hayattan zevk alan, idealist koç kadını dikkat çekmeyi sever. Koç kadını makyajda sade ama çarpıcı olmayı ister. Bu yüzden farklı tonlardaki kırmızı rujları Koç kadınının cazibesine cazibe katacaktır.
Göz ve dudaklarına dikkat çekmeyi seven Koç kadını makyajda da dikkat çekici renkleri kullanmalıdır. Gözlerde siyah far ve kalem, rujda ateş kırmızısı tonlarındaki iddialı bir kırmızı tonunu seçmelidir.

Boğa Burcu

Çekici, güzel, kadınsı yanını ortaya çıkartan ve bunun bilincinde olan boğa kadını makyaj yapmayı güzel kokmayı bakımlı olmayı ve alımlı görünmeyi sever. Onun için uğurlu olan zümrüt taşı renginde bir kalem ye de far ile yapabileceği göz makyajı ile oldukça alımlı olur.
Mavi tonlarındaki göz makyajının da yakışacağı Boğa kadını dudaklarında ise pastel tonlardaki rujları tercih etmelidir. Yeşil ve mavi tonlarındaki farlar, kalem far veya göz kalemleri ile Boğa kadını aradığı çekiciliğe kolayca ulaşacaktır.

İkizler Burcu

Bağımsızlığına düşkün,neşeli, değişimden hoşlanan İkizler kadını makyajda da yeni şeyler denemeyi sever.. İkizler kadınının enerjisini ortaya çıkaran ve uğurlu renkleri olan beyaz ile mavi tonlarındaki bir göz makyajı ikizler kadınını oldukça çekici kılar.
Göz makyajında zıtlık yaratması açısından ilk etapta göz kapaklarının üst kısmına beyaz far orta kısımdan dış kısma doğru ise mavi kalem ya da far kullanılması makyajını mükemmelleştirir. Ayrıca mavi göz makyajı yapan İkizler kadınının mavi maskara ile çok daha büyüleyici bakışlara sahip olur.

Yengeç Burcu

Duygusal, sempatik, çocuksu, duygusal ve romantik olan Yengeç kadının melankolik bir havası vardır. Romantik Yengeç kadınlarının göz makyajında beyaz ve gümüş rengi farları kullanması onları çekici kılar.. Ayın etkisindeki Yengeç kadınının Ay’ın ışığını ve romantizmini bakışlarına yansıtması için bu renkleri özellikle tercih etmelidir.
Ayrıca çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanarak masum bir görüntüye kavuşabilirler. Ruj tercihlerini ise pembe tonlarında yapmaları gerekir. Bunun yanında doğal renkteki ve nemlendirici özellikteki lipglossları tam Yengeç kadınlarına göre…

Aslan Burcu

Her girdiği ortamda asil ve güçlü tavırlarıyla dikkat çeken Aslan kadını çok parlak bir gülüşe ve hoş sohbete sahiptir. Aslan kadını lüksü ve ihtişamı da sever. Her girdiği ortamda kendini fark ettirir. Makyaj olarak Aslan kadınına altın ve sarı tonları öneriliyor. Altın rengindeki bir far ile göz makyajını yapabileceği gibi altın simli makyaj ürünleri ile de makyajında daha çarpıcı hale getirebilir.
Sarı bakır ve altın rengi farlarının yanı sıra göze ışıltı veren ve dekoltede sim olarak kullanılan makyaj ürünleri ile iddialı ve kendine hayran bırakmayı seven Aslan kadınını her girdiği ortamın vazgeçilmezi olur.

Başak Burcu

Sadelik denince ilk akla gelen burç Başak burcudur. Abartıdan hoşlanmayan, detaycı Başak kadının makyajında da sade renkleri tercih etmelidir.
Toprak ve koyu yeşil tonlarındaki göz makyajının önerildiği bu burç kadını yanaklarda doğal tonlardaki allık dudaklarda da yine doğal tonlardaki ruj ve lipgloss kullanmalıdır. Yanaklara doğal bir görünüm veren açık pembe ve şeftali tonundaki allıklar Başak kadını için ideal makyaj malzemeleridir.

Terazi Burcu

Yaşam dolu uyumlu hassas tavır ve hareketleri ile zarif olan Terazi kadınına gri ve şampanya tonlarını yakışıyor. Davetkâr ve aşk dolu bakışlarıyla her girdiği ortamda ilgi çekmeyi iyi bilen Terazi kadını için Eyeliner göz makyajının vazgeçilmezi olmalıdır. Eyeliner ile iyice dikkat çeken gözler ile bakışlar daha da etkili oluyor.
Terazi kadınına gece makyajında füme, siyah ve gri tonlarını kullanması öneriliyor.. Göz makyajını her zaman ön planda tutan Terazi kadını dudaklarında pastel tonları tercih etmelidir.

Akrep Bucu

Ateşli, her ortamda dikkatleri üzerine çeken, cazibeli, gururlu Akrep kadınına en çok siyah ve kırmızı yakışmaktadır. Özellikle bakışlarını konuşturmasını iyi bilen Akrep kadını kullanacağı siyah far ve kalem ile gözlerini daha da belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini güçlendirecektir.
Her rengi taşıyabilen Akrep kadınına ayrıca yeşil ve mavi gibi su tonları da yakışmaktadır. Yeşilin her tonunu kullanabilen Akrep kadını nil yeşili rengi ile bakışlarına daha gizemli anlamlar katabilir. Akrep kadını maskara seçiminde de kirpiklerini hacimli kıvrık ve uzun gösterecek modelleri tercih etmelidir.

Yay Burcu

Kendinden emin tavırlarıyla her zaman zarif ve şık olan Yay kadını hayatı seven serüvenci güler yüzlü ve çekicidir. Göz kalemi tercihi siyah veya koyu kahverengi olmalıdır. Böylece gözlerinizin çevresini iyice belirginleştirir.
Yay kadınına dudaklarda bakır ve kahve tonlarındaki rujları önerebiliriz.. Bakışlarının etkisini kirpiklerinin kusursuzluğu ile pekiştirecek olan Yay kadını maskarasını asla çantasından eksik etmemelidir.


 

Oğlak Burcu

Çekici, tuttuğunu koparan, neşeli, hırslı Oğlak kadınına kahverengi veya mor renkteki farları öneriyoruz. Kahve ve morun farklı tonlarının birleştirildiği seçenekler Oğlak kadınının çekiciliğine çekicilik katacaktır.
Far kullanmayı sevmeyen Oğlak kadınları yine bu tonlardaki göz kalemlerinden biri ile de makyajlarını belirgin hale getirebilirler. Açık kahve ve pırıltılı parlaklığa sahip rujlar hırslı Oğlak kadınına ulaşılması zor bir gizem katacaktır.

Kova Burcu

Herkesten farklı görünmeyi seven, özgürlüğüne düşkün, zeki ve yaratıcı Kova kadını. Gözlerde maviden laciverte kadar olan mavi tonlarını kullanarak tüm bakışları üzerine toplayabilir. Yanaklarda ise kullanacağı pembe allık ile cildine hafif bir ışıltı katmalıdır.
Ruj seçiminde de yine pembe tonlarına ağırlık vermesi en doğrusudur. Bakışlarıyla daima dikkat çekebilen Kova kadını kirpiklerine hacim veren, kıvıran ve uzatan maskarasını asla yanından eksik etmemelidir.

Balık Burcu

Duygusal, narin, düşünceli, hayalperest Balık burcu kadını narin ve elmacık kemikleri belirgin bir yüze sahiptir. Bu nedenle Balık kadınına yumuşak tarzda bir makyaj tavsiye edilmektedir.
Duygusal Balık kadınının bakışlarındaki hüznü kahve tonlarındaki far ve kalem ile yumuşak bir şekilde belirginleştirmesini ona ayrı bir gizem katacaktır. Açık ve sıcak bir kahve tonundaki allık Balık kadını için idealdir. Dudaklarda şeftali tonlarındaki ruj ve lipgloss ile sade bir hava yaratırlar.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Burçlara göre makyaj, burçlar, kova , balık, terazi, ikizler, yengeç, akrep, yay, oğlak, koç, başak, aslan, boğa, makyaj, trend, magazin izmir, izmir güzellik, güzellik sırları, izmir kişisel bakım, izmir burçlar, izmir burç yorumları, izmir kozmetik, izmir kozmetik haberleri, izmir kozmetik ürünleri, izmirde kişisel bakım