HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Eylül 2017

Zeliha Toprak'a Fransa Onur Nişanı

Magazinizmir
Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fransa Cumhuriyeti tarafından onur nişanına layık görüldü.

Fransa’nın İzmir konsolosluğunda düzenlenen tören ile İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak’a Fransa Büyükelçisi Charles FRIES tarafından "Chevalier dans l’OrdreNational de la Légiond’Honneur” nişanı takıldı. Konsolosluk avlusunda gerçekleşen törene Arkas Yönetim Kurulu Başkanı LucianArkas ile Bernard Arkas, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile İzmir iş ve siyaset camiasından çok seçkin davetli katıldı.

Düzenlenen nişan merasiminde konuşan Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Büyükelçi Sayın Charles FRIES; "Fransa Cumhuriyeti, sizi, Napoléon Bonaparte tarafından ihdas edilen ve nişanların en eski ve itibarlısı olan Légiond’Honneur nişanıyla taltif ederek, liyakatlarınıza minnettarlığını ifade etmek istemiştir. Bu heyecanı ve dostluk anını Zeliha ile paylaşmak üzere bu akşamki törene teşrifleriniz için hepinize teşekkür ederiz" dedi.

Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak ise konuşmasında; "Fransa Cumhuriyeti’nin bana vermek lütfunda bulunduğu bu onur nişanı almaktan son derece mutlu olduğumu ve çok büyük şeref duyduğumu ifade etmek isterim.

Öncelikle bu nişanın bana verilmesini öneren Sayın Büyükelçim Charles FRIES’e en içten şükranlarımı sunarım. Beni gerçekten mutlu eden nazik sözleriniz için size yürekten teşekkür ederim. Bana olan güveninize her zaman layık olacağıma bilmenizi isterim. Burada, konsoloslukta ve Ekonomi servisinde çalıştığım yıllar boyunca görevimi büyük bir zevk ve onurla yerine getiriyorum. Bana bu mesleği öğreten ve beni devamlı olarak destekleyen tüm Büyükelçilerime, Başkonsoloslarıma, Ticaret ve Ekonomi Müşavirlerime ve tüm çalışma arkadaşlarıma duyduğum minnet borcu büyüktür.

Ayrıca bu çalışmalarım süresince şahsıma güvenen ve yardımlarını esirgemeyen tüm yerel makamlara teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Bana bunca yıldır katlanan Sayın Lucien ARCAS’ı nasıl unuturum, iyi ki varsınız desteğinizi ve dostluğunuzu hiç esirgemediniz. çok teşekkür ediyorum. Çalışma hayatımda gösterdikleri sabır ve anlayışiçin sevgili esime ve canim kızıma sonsuz teşekkürler"dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN