Yüzbir Üniversite İzmir Amerikan Koleji'nde Buluştu!

Özel İzmir Amerikan Koleji, kapsamlı bir üniversite tanıtım gününe ev sahipliği yaptı.ABD, Kanada, Asya ve Avrupa'dan yetmiş beş, Türkiye’den de yirmi altı olmak üzere toplam yüzbir üniversitenin katıldığı "ACI Education Day/ Eğitim Günü"nde öğrenciler ve veliler ilgilendikleri üniversiteleri yakından tanıma fırsatı buldular.

Etkinlik, Türk ve yabancı üniversite temsilcilerinin İzmir Amerikan Koleji öğrencilerine yönelik seminerleriyle başladı. Türkiye’de ve Yurtdışında Tıp Eğitimi, Türkiye ve Yurtdışında Hukuk Eğitimi, Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Süreci, Yabancı Üniversitelerinin Öğrenci Seçerken Tercihleri gibi on üç farklı çalıştaya katılan öğrenciler bu konularla ilgili bilgi sahibi oldular. Öğrenciler ve velileri çalıştaylar sonrasında kampüste açılan üniversite stantlarını gezme fırsatını yakaladılar. Öğleden sonra halka açık olarak gerçekleştirilen stant ziyaretlerinde de İzmir’de değişik okullarda okuyan öğrenciler ve velileri üniversite yetkililerinden detaylı bilgi aldılar.

"Eğitim Günü"ne katılan Türk ve yabancı üniversite yetkilileri öğrencilerin ilgisinden ve bilinç düzeyinden çok etkilendiklerini söylediler. Veli ve öğrenciler de etkinliği çok faydalı bulduklarını ifade ettiler ve bu gibi çalışmaların öğrencilerin üniversite ve branş seçimi konusundaki kararlarına büyük destek olduğunu belirttiler.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel İzmir Amerikan Koleji, ACI Education Day/ Eğitim Günü İzmir, İzmir ACI Education Day/ Eğitim Günü, İzmir Etkinlikleri