MAGAZİN -- 25 Nisan 2016

Yücesoy ve Karşıyaka Belediyesi'nden Çocuk Kütüphanesi

Magazinizmir
Yücesoy Mühendislik ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle hizmete açılan Şebnem Tabak Çocuk Kütüphanesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklara anlamlı bir hediye oldu.

Yücesoy Mühendislik'in Zübeyde Hanım Mahallesi'ndeki Park Yücesoy Sitesi'nde gerçekleştirilen törene Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Yücesoy Mühendislik Onursal Başkanı Cemal Yücesoy, Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cem Şişman, Karşıyaka Belediyesi Eski Başkanı Şebnem Tabak, geçmiş dönem CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam ve çok sayıda konuk katıldı.

Sergilenen halk oyunları gösterisinin ardından konuşan Yücesoy Mühendislik Onursal Başkanı Cemal Yücesoy, Atatürk'ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuk kütüphanesinin hizmete açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Günümüzde yaşanan mülteci çocuk ölümleri ve diğer şiddet olaylarının artık son bulmasını istediklerini dile getiren Yücesoy, çocuk kütüphanesinin bir örnek olması ve çocukların geleceğine daha çok yatırım yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, kütüphane kurma fikrine Yücesoy Ailesi ile birlikte karar verdiklerini belirterek, bu anlamlı destek için teşekkür etti.

Bu yıl 24'üncü kez Karşıyaka Uluslararası Çocuk Şenliği'ni kutladıklarını belirten Akpınar, "Geleceğin büyükleri çocuklar için çalışıyoruz. Bizim cephemiz kütüphane, silahımız bilim, sanat ve özgün düşüncedir. Cumhuriyetimiz'e çocuklarımız için sahip çıkmalıyız. Çocukların vakitlerini güzelce değerlendirebilecekleri Şebnem Tabak Çocuk Kütüphanesi'ni Karşıyakamız'a kazandırdığımız için gururluyuz. Yücesoy Ailesi'ne de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Özlem Altay Yücesoy'un da düzenlediği kitap kampanyasıyla destek verdiği kütüphanenin bünyesinde resim odası, müzik odası, oyun odası ve dinlenme alanları da bulunuyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN