Yaşar Üniversitesi 9’uncu Dönem Mezunlarını Uğurladı

Yaşar Üniversitesi 2013-2014 akademik yılı mezuniyet töreninde 883 mezun yeni yaşama uğurlandı. Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle diplomalarını alan mezunlar içinde kız öğrencilerin başarı performansı göz doldurdu. Yaşar Üniversitesi fakültelerine bağlı 23 bölümün 17’sini ve meslek yüksekokuluna bağlı 9 programın 7’sini kız öğrenciler birincilikle bitirdiler.
KAZANIMLARINIZI KULLANIN
Törende konuşan Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı yeni mezunlara tavsiyelerde bulundu. Yiğitbaşı, “Yarın bambaşka bir hayata adım atacaksınız. Bu hayatta başarılı olmak için gerekli donanımları kazandınız. Bugün bir kutlama günü. Mezuniyet töreni bitiminde, bu iyi üniversitede edindiğiniz bilgilerle dışarıya çıkıp gerçek dünyaya dokunacağınız bir gün. Lütfen bu kazanımlarınızı akıllıca kullanın. Eğitim çok önemli bir mirastır. Ve siz şimdi bu eğitime sahipsiniz. Bu mirasınızı sadece kendiniz için kullanma lüksünüz yok. Eğitiminizin sizden daha az şanslı kişilerin hayatını değiştirmek için de kullanmanız gerektiğini hiç unutmayın” dedi.
YOLLARIMIZ AYRILMIYOR
Öğrencilerine ‘sizler bu üniversitenin göz bebeğisiniz’ şeklinde hitap eden Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan ise şunları söyledi:
“Bu törenle sizleri yeni yaşam ve üretim alanlarınıza uğurluyoruz. Ama bu uğurlamayı sizinle yollarımızı ayırdığımız şeklinde algılamayınız. Yaşar Üniversitesi ailesi, dünyanın neresinde olursanız olunuz, elinizi uzattığınızda o eli tutmak için hazır olacak.”
Öğrenciler ise mezuniyet coşkusunu keplerini havaya atarak kutladılar.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yaşar üniversitesi mezuniyet, 9'uncu dönem mezuniyet, Yaşar Üniversitesi, Prof. Dr. Murat Barkan, Selçuk Yaşar Kampüsü mezuniyet