HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 14 Ocak 2017

Yarım Asırlık Esnaf, Lokantacı İsmet Usta’ya Meslek Hizmet Ödülü

Magazinizmir
Urla Rotary Kulübü bu yılın meslek hizmet ödülünü Urla’da, eski usul, unutulmuş ev yemekleri yapan yaklaşık yarım asırlık lokantacı İsmet Gecikmiş’e verdi.

Baba mesleğini ilk günkü gibi sürdüren İsmet Usta plaketini Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in elinden aldı.

Urla’da yaklaşık 50 senedir faaliyet gösteren Şafak Lokantasının sahibi İsmet Gecikmiş Urla Rotary Kulübünün meslekte başarı ödülünü almaya hak kazandı. Günde 30 çeşit ev yemeği çırararak "babamızdan ne gördüysek aynı usülle devam ediyoruz" diyen Gecikmiş, iyi bir usta olmanın ancak iyi bir usta yetiştirmekle mümkün olduğunu ifade etti. "Atalarımıza duyduğumuz saygı ve sevgi çok önemli, babam hep kendi yemediğini başkalarına yedirme derdi biz o düsturla gittik babamın benim üzerimdeki etkisi, örnek davranışı bizi bu günlere getirdi" şeklinde konuştu.

İsmet Usta’nın iyi bir lokantacı olmasının yanında örnek bir insan oluşunun bu ödüle layık görülmesinde çok büyük etkisi olduğunu söyleyen Urla Rotary Kulübü Başkanı Necdet Büyükbay "eskiye, doğala, iyiye olan özlem her geçen gün artıyor. Hem mesleğini bu kadar iyi icra eden, hem de Urla’da sevilen sayılan, etrafında ihtiyacı olanlar insanlara yardım elini uzatan böylesi örnek bir insana bu ödülü vermekten mutluluk duyuyoruz. Urla için büyük bir kazanımdır, ayrıca Urla’da her yıl düzenlenen Enginar Festivalinin de fikir babasıdır" şeklinde konuştu.

Tören, Lokantacı İsmet Gecikmiş’in plaketini Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in elinden almasıyla sona erdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN