"Y-MUN 2015 Onur Ödülü" Çamlaraltı Koleji'nin

İstanbul Yeditepe Üniversitesi geçtiğimiz günlerde düzenlenen Y-MUN (Yeditepe Model United Nations) Konferansı'na ev sahipliği yaptı.Türkiye’nin çeşitli okullarından katılımın olduğu etkinlikte İzmir’den Çamlaraltı Koleji de yer aldı.
Lise öğrencilerinin yer aldığı en prestijli etkinlerden biri olan MUN Konferansı, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak canlandırıldığı ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin gerçek dünya meselelerini paylaştıkları bir platform.

Yapılan bu etkinlikte eğitim hayatlarında öğrendikleri yabancı dillerini de geliştirme fırsatı bulan Çamlaraltı Koleji öğrencileri, hem okullarını hem de İzmir’i en iyi şekilde temsil etme başarısını gösterdi. Etkinlik sonunda her öğrenciye verilen başarı belgesinin yanı sıra bazı öğrencilerin etkinlikte gösterdiği üstün performans sonucunda verilen ödülllerden birini de Çamlaraltı Koleji aldı.
Çamlaraltı Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi olan John Yanar Cintosun, etkinlik boyunca göstermiş olduğu olgun tavrı, kılık kıyafetine gösterdiği özen ve akıcı İngilizce’siyle Y-MUN 2015 "Honourable Mention" (Onur Ödülü) sahibi oldu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İstanbul Yeditepe Üniversitesi, Çamlaraltı Koleji İzmir, İzmir Çamlaraltı Koleji, John Yanar Cintosun, İzmir Etkinlikleri