Uygar Ailesi Büyüyor

Okul öncesi eğitimde başarılı 17 yılı geride bırakan Uygar Çocuk Evi, 2016 yılında ikinci şubesini açmak için kolları sıvadı.Uygar Çocuk Evi Kurucusu Sevgi Temizer, evde bakıcılar tarafından olumsuz uygulama gören çocuklara doğru bir bakım ve iyi eğitim verebilmek adına 17 yıl önce yola çıktıklarını söyledi.

Topluma ve çocuklara nasıl faydalı olurum? sorusu ile birlikte Uygar Çocuk Evi'ni kurmaya karar verdiğini kaydeden Temizer, bir etüd ve bir ana sınıfı olmak üzere 2 sınıfla eğitime başladıklarını ve yıllar içinde binlerce çocuğu ilköğretim sürecine hazırladıklarını dile getirdi.

Ailelerden gelen yoğun talep ve artan kapasiteyi de dikkate alarak, 2016 yılında yine Bostanlı çevresinde Uygar Çocuk Evi'nin ikinci şubesini açmak için çalışmalara başladıklarını kaydeden Sevgi Temizer, "Bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı öğretmenlere, ailelelere ve tüm çalışanlarımıza teşekkür borçluyuz" dedi.

Taahhüt Etmiyoruz, Uyguluyoruz

Uygar Çocukevi olarak, 18 kişilik bir ekiple 36 branşta eğtim sunduklarını aktaran Uygar Çocuk Evi Psikoloğu Bahar Güneş de, tek bir eğitsel parametreyle okul öncesi eğitimin değerinin anlatılamayacağını vurguladı.

Konuya çok yönlü yaklaşılması gerektiğine dikkat çeken Güneş, Fiziksel koşullardan sağlıklı beslenmeye dek çok yönlü bir faaliyet yürütüyoruz. Okul öncesi eğitimde sadece vaat etmek yetmiyor. Önemli olan sağlıklı koşulları uygulamak. Biz Uygar Çocuk Evi olarak, eski ve kurumsal bir kadroyla çalışmanın büyük avantajına sahibiz. Kadro olarak her türlü yeniliği takip ederek uzun yıllardır uyumlu çalışıyoruz.

Tüm öğretmenlerimiz bütün eğitimlerini tamamlamış ve her yaş grubuna eğitim verebilecek durumda. 3 yaşında aldığımız bir çocuğumuzu, ilkokula yollayıncaya kadar aynı öğretmenlerimiz eğitiyor. Bu da çocuklarımızda bir güven duygusunun oluşmasını sağlıyor” ifadesini kullandı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Uygar Çocuk Evi İzmir, İzmir Uygar Çocuk Evi, Sevgi Temizer, Bostanlı İzmir, İzmir Bostanlı, Bahar Güneş, İzmir İş Dünyası, İzmir Etkinlikleri