Uluslararası Arenada Bir Türk Tasarımcı!

Arap ülkelerinde revaçta olan Türk dizilerinin açtığı pazar imkanlarına bir yenisi de mücevher alanında eklendi. Son dönemde Muhteşem Yüzyıl’da kullanılan mücevherlerin tasarımcısı Eser Elgür, dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli ünvanına sahip Bıuj el Arab’da tasarımlarını sergileyecek.Ayrıca dünyaca ünlü bu otelde, ressam İsmail Acar’ın tualleri ve tanınmış fotoğrafçı Mehmet Günyeli’nin fotoğrafları da Burj el Arab’da sergilenecek.

Teklifin, Dubai’de yaşayan ve Türk firmalarının yatırım ajansı gibi çalışan Filistin asıllı Türk vatandaşı işadamı Bessam Yıldırım tarafından yapıldığı belirten Elgür, “Önce tasarladığım mücevher koleksiyonlarım Dubai Fuan’nda sergilemeyi teklif ettiler. Ancak ben yeteri kadar fuara katıldım, bundan soma fuarlar yerine daha seçkin organizasyonlara katılmak istiyorum.

Bu düşüncemi paylaşınca Birleşik Arap Emirlikleri’nin köklü ailelerinin katılacağı bir presentasyon gecesi yapmaya karar verdik. Temmuz ayından itibaren Dubai’de benimle ilgili lansman başlayacak. Eylül ayında da gece düzenlenecek” diye konuştu. Elgür, Burj el Arab’da düzenlenecek geceye elmas koleksiyonunu, Muhteşem Yüzyıl’da kullanılan takıların bir bölümünü ve henüz üzerinde çalıştığı İzmir Koleksiyonu’ndan bazı parçaları götüreceğini ifade etti.

Teklifin kendisini çok heyecanlandırdığını dile getiren Elgür, "Adıma yapılacak ilk tanıtımın Paris’te yapılmasını hayal ediyorum. Avrupai şeyler düşünüyordum ama hayatın ne getireceği belli olmuyor. Bundan sonraki hedefim Dubai organizasyondan sonra Paris’le ilgili hayalimi gerçekleştirip orada bir defile yapmak” dedi.

İZMİR'E ÖZEL KOLEKSİYON

İzmir’de yaşayan ve kişiye özel tasarımlar yapmak istediğini anlatan Elgür, İzmir’i anlatan bir koleksiyon üzerinde çalıştığım söyledİ. Koleksiyonun mücevher, gümüş, tablo, fotoğraf, cam işlemeciliği ve dekoratif objeler gibi çok sayıda parçadan oluşacağını söyleyen Elgür;

“Bu koleksiyonun içinde yalı çapkını,asma yaprağı, mimoza,Tarihi Saaf Kulesi, Efes Harabeleri, Bergama Apollon Tapınağı, kısacası İzmir’e ait tüm materyaller ve desenler bulunacak. Mücevher kısmını ben yapacağım, şu ana kadar üç parçasını yaptım. Gümüş, cam işlemeciliği, fotoğraf ve tabloları ise işinin uzmanlarına bıraktım. Gümüş objeler, sürahiler, çaydanlıklar, yağlı boya tablolar, eski İzmir fotoğraflarından oluşan çok geniş bir yelpaze düşünüyorum. Benim yaptığım iki yağlıboya tablo var. En az 30 parça olacak koleksiyonu Ekim ayında tanıtmayı planlıyorum” diye konuştu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER eser elgür, eser elgür hakkında, ismail acar, mehmet günyeli, fotografçı mehmet günyeli, ressam ismail acar, burj el arab