Uğur Lokantası’ndan Tatlıses’e Yanıt '60 Yıldır Kalite, Güven ve Lezzetin Adresiyiz'

Adil Müftüoğlu tarafından 1955 yılında kurulan Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası 60 yıldır kalite ve güvenin adresi olarak biliniyor.Sanatçı İbrahim Tatlıses’in de 15 yıldır İzmir’e her geldiğinde uğradığı lezzet duraklarından biri olan Uğur Lokantası’nı Ünlü Gurme Vedat Milör de “Artık kaybolmakta olan bir türün son temsilcilerinden biri İzmir Çankaya’daki bu lokanta. Gerçek esnaf lokantası. İzmir’de öğle yemeği için ilk tercihim” cümleleri ile anlatmış. Bugün 3. Kuşağın yönetiminde olan Uğur Lokantası günlük malzemelerle, sağlıklı ve lezzetli yemekleri müşterilerine sunuyor.

Lokantanın müdavimlerinden olan İbrahim Tatlıses’in geçtiğimiz günlerde de arkadaşları ile birlikte yemek yediği Uğur Lokantası hakkında twitter hesabında yazılanların kendilerini üzdüğünü belirten Adil Müftüoğlu’nun torunu ve 3. Kuşak Yönetici Alpay Okyay, lokantalarının bir lahmacun dükkanı ile karşılaştırılmasını yadırgadıklarını söyledi. Okyay, lahmacun ve kebap önemli bir sektör olduğunu, fakat maliyet ve hazırlanış açısından tencere yemeği gibi olmadığını vurguladı.

"Anlam veremedik"

Tatlıses’in lokantalarına 7 kişi ile geldiğini ve spesiyal yemeklerini yedikten sonra 250 TL hesap ödediklerini anlatan Müftüoğlu, “Tatlıses, kişi başı 35 TL olan hesaba itirazı olduğunu ifade etmiş. Kendisine ait Seyran Tepe Tatlıses Kebap’ta bile adam başı 35 TL almadıklarını dile getirmiş. Sulu yemeğin tabağının 15 TL’ye geldiğini söyleyip şaşırdığını ifade etmiş. Bazı yayın organlarında da bu ifadelere haber olarak verildi. Biz 60 yıllık bir kurum olarak Türk mutfağını yaşatmaya çalışıyoruz. Fiyatlarımız da piyasa ve hizmetimize göre makul. İzmir’in bir markası olarak hizmet veriyoruz. Markamızın altında kalite ve güven var. Lokantamıza gelen herkes bizim için çok güzel şeyler söylüyor. 15 yıldır müdavimimiz olan ve çok sevdiğimiz sanatçımız İbrahim Tatlıses’in bu yorumlarına anlam veremedik” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Uğur Lokantası, Adil Müftüoğlu, İbrahim Tatlıses, izmir esnaf lokantası, izmir öğle yemeği, Vedat Milör, çankaya lokanta, Alpay Okyay, Seyran Tepe Tatlıses Kebap, ibrahim tatlıses twitter