Türkiye'nin ve Galatasaray'ın Unutulmaz Oyuncusu Metin Okyay, 22. Yılında Anıldı!

Unutulmaz oyuncumuz Taçsız Kral Metin Oktay, aramızdan ayrılışının 22. yılında Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.Törene Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Doğan, Emir Sarıgül, Necati Demirkol, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile kulüp üyeleri katıldı.

İkinci Başkan Özkan Olcay’ın konuşmasıyla başlayan anma töreni, Metin Oktay'ın kabri başında okunan dualarla sona erdi.

Metin Oktay’ın sadece sporcu kişiliği ile değil, karakteri ile kalplerde yer etmiş bir isim olduğunu belirten Özkan Olcay, “Metin Oktay, bugün Galatasaraylı olan çocukların birçoğuna ismini verdi. Babaları oğullarına Metin adını Metin Oktay'dan dolayı vermiştir. Ben de Ali Uras'ın yönetiminde onunla aynı masada oturma şansı yakalayan bir Galatasaraylıyım. O dönemde Ali Uras hiç düşünmeden futbol şubesini kendisine vermiştir.

Futbol konusundaki üstün bilgiler yanında efendiliği, terbiyesi ve büyüğüne küçüğüne gösterilecek ilginin en güzelini göstererek yöneticilik döneminde de kalbimizi kazanmıştır. Bugün Metin Oktay'ın ölümünün 22. yılında büyük bir sevgiyle hatırlatma fırsatı olarak değerlendiriyoruz. Mekanı cennet olsun. Bütün güzellikler onun için nasip olsun” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER metin okyay, metin okyay hakkında, galatasaray hakkında, galatasaray oyuncu , unutulmaz futbolcular, metin okyay 22. yılında, metin okyay, Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Doğan, Emir Sarıgül, Necati Demirkol, Lutfi Arıboğan, galatasaray eski futbolcuları