Türk Dünyası'nın Down Kafe Ziyaretinde Mutlu Kareler

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü bünyesinde yurtdışından ülkemizde eğitim almak için gelen öğrenciler Bornova Büyük Park'taki Down Kafe'yi ziyaret etti.Down sendromlu gençlerin çalışarak hayata katılmalarını sağlamak için açılan kafede çalışan gençlerle uzun uzun sohbet eden öğrenciler, aynı zamanda bol bol fotoğraf çektirerek bu özel anları ölümsüzleştirdi. Öğrenciler yeni arkadaşlarına kafeyi sık sık ziyaret etme sözü verdi.

Öğrencilerle birlikte Down Kafe ziyaretihe katılan Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Okutmanı Ömür Özütemiz, öğrencilerin kafeyi ziyaret etme önerisiyle geldiklerini ve bundan büyük mutluluk duyarak ziyareti planladıklarını söyledi.

Kendisinin ve öğrencilerinin, daha önceden de bireysel olarak Down Kafe'yi ziyaret ettiklerini belirten Özütemiz, "Enstitü olarak toplu şekilde ilk defa kafeye konuk olduk. Ama bundan sonra da ziyaretlerimiz sürecek. Önümüzdeki günlerde bir grup öğrencimizle tekrar buraya geleceğiz" dedi.

Ziyaret fikrinin öğrencilerden gelmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Ömür Özütemiz, "Biz burada çalışan gençlerimize destek olmak ve onların hayata katılmalarını sağlamak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Öğrencilerimizin bu yolda girişimde bulunmaları ise çok onur verici. Burada 66 ülkeden gelen öğrencimiz var. Onların kafeyi görüp fikir sahibi olmaları da, dünyadaki tüm down sendromlu gençlerimiz açısından ayrıca önem taşıyor. Down Kafe fikri, böylece tüm dünyaya yayılma şansı da yakalıyor. Kafenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Üniversitesi İzmir, İzmir Ege Üniversitesi, Bornova Büyük Park İzmir, İzmir Bornova Büyük Park, Down Kafe İzmir, İzmir Down Kafe, Ömür Özütemiz, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti