Toyota Plaza Borovalı'dan Spora Destek

Ege Üniversitesi tarafından ilki 2014 senesinde düzenlenen Dağ Bisikleti yarışının ikincisi bir sene aradan sonra geçtiğimiz hafta sonu 13 Mart Pazar günü Çiçekliköy Çamaltı parkurunda gerçekleştirildi.Toyota Plaza Borovalı sponsorluğunda 5 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen 2. Ege Üniversitesi Dağ Bisikleti yarışında 25 bayan, 60 erkek sporcu pedal bastı. Dağlık arazi şartlarında zor bir parkurda ter döken sporcular izlenmeye değer bir performans sergilerken yarışmanın hakemliğini Federasyon hakemleri Celal Siper Özdöl ile Asım Sisli üstlendi. Sabah 9:30 da başlayan yarışta ilk etap bayanlar pedal basarken öğleden sonra erkekler kıran kırana bir mücadele sergiledi.

Günün sonunda bir hayli yorgun düşen sporcular Toyota Borovalı sponsorluğunda hazırlanan ödül töreninde bir araya geldi. Törende yarışmada dereceye giren sporcu ve mensubu oldukları takımlar madalya ve kupa ile ödüllendirildi. Bayanlarda birinciliği Kocaeli Üniversitesinden Cansu Türkmenoğlu, ikinciliği Adıyaman’dan Simge Ekici, üçüncülüğü ise yine Kocaeli Üniversitesinden Beyza Kahveci aldı.

Erkeklerde ise birincilik ödülünü hak eden Çukurova Üniversitesi öğrencisi Bayram Eroğlu ve Ege Üniversitesinden katılan yarışma ikincisi Hakan Arslan ile Metin Hatipoğlu, madalya ve kupalarını Toyota Plaza Borovalı Müdürü Gün Arsan’ın elinden aldı. Ödül töreninde de en az yarışma anı kadar heyecan dolu dakikalar yaşandı. Gün boyu oğlu ile birlikte yarışları izleyen ve kendisi de bir bisikletçi olan, Toyota Borovalı Yönetim Kurulu Başkanı, iş adamı Selçuk Borovalı, yarışmada dereceye giren sporcuların yanı sıra parkurda ter döken tüm katılımcıları tebrik ettiğini söyledi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Üniversitesi İzmir, İzmir Ege Üniversitesi, Dağ Bisikleti Yarışı İzmir, İzmir Dağ Bisikleti Yarışı, Çiçekliköy Çamaltı Parkuru İzmir, İzmir Çiçekliköy Çamaltı Parkuru, Celal Siper Özdöl, Asım Sisli, Toyota Borovalı İzmir, İzmir Toyota Borovalı, Cansu Türkmenoğlu, Simge Ekici, Beyza Kahveci, Bayram Eroğlu, Hakan Arslan, Metin Hatipoğlu, Gün Arsan, Selçuk Borovalı, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti