Tarkan, Seferihisar'da Doğayı Koruyun, Diyecek!

Megastar Tarkan, 11 Eylül Çarşamba günü Seferihisar'da "Doğa Sensin" konseriyle hayranlarını coşturacakSeferihisar Belediyesi'nin, ilçenin kurtuluş şenlikleri kapsamında düzenlediği etkinlikler önümüzdeki hafta başlıyor. Etkinlikler arasında yer alan konserde Megastar, tüm şarkılarını "Seferihisar Doğa Okulu" için söyleyecek. Yedi yıldır aktivist duruşuyla Doğa Derneği'ni destekleyen Tarkan'ın aynı zamanda kurucuları arasında yer aldığı okul, Seferihisar Belediyesi ve Doğa Derneği işbirliğiyle hayata geçirildi.

İKİ YIL SÜRDÜ
Hazırlıkları yaklaşık iki yıl süren Seferihisar Doğa Okulu, ilk öğrencilerini 2014 yılında almaya başlayacak. Doğa kültürünün Türkiye ve dünyada yeniden yaygınlaşmasını sağlamak için kurulan okul; yaşamın ve öğrenmenin iç içe geçtiği, öğretmen ve öğrenci ayrımının olmadığı, geleneksel ve akademik bilginin birlikte düşünüldüğü yepyeni bir öğrenim anlayışıyla eğitim verecek. Ayrıca Tarkan'ın verdiği destekle araştırma faaliyetleri gerçekleştirecek.

DOĞA ÇAĞIRIYOR
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Sakin Şehir" konseptinin tanıtımında sanatçı Tarkan'ın katkılarının büyük olduğunu belirterek, son yıllarda eğitime ve geleceğe yatırımda manevi desteğini gördükleri için teşekkür ettiğini söyledi. Tarkan'ın son dönemde Seferihisar'a ilgisinin, ilçenin her yönden yaşanır bir kent olduğunu gösterdiğini de belirten Soyer, "Özellikle eğitim, çevre ve kültür desteği bizim için çok önemli. Çocuklara çok değer veriyor, projeler hazırlıyoruz. Türkiye'nin önemli sanatçılarından Tarkan'ın da ortak değerlerimizi desteklemesinden kıvanç duyuyoruz" dedi.

ÖNEMLİ BİR KONSER
Tarkan'ın 11 Eylül Çarşamba akşamı saat 21.30'daki halk konseri Seferihisar İzzet Gün Stadyumu'nda yapılacak. Tarkan'ın İstanbul'daki son konserinin iptalinden sonra Seferihisar'da vereceği konser şimdiden büyük bir heyecana yol açtı. Kent dışından gelecekler için de ilçenin konuklama tesislerinde rezervasyonların başladığı öğrenildi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tarkan, seferihisar, tarkan izmirde, tarkan konseri, tarkan seferihisar, izmir etkinlikleri, seferihisar etkinlikleri, izmir haberleri, Seferihisar Doğa Okulu, Doğa Sensin konseri