Tanyer İnşaat'tan Muhteşem Sanat ve Yardım Gecesi

Asma Bahçeler'de bir araya gelen dünyaca ünlü sanatçılar Berrin ve Gian Maria Piazzesi, Max Papeschi, Maurizio Cesarini, Vincenzo Viti, William Black, Anber Hacıarifoğlu ve Nalan Aydemir'e ait karma resim sergisi, İzmir ve İstanbul'dan seçkin bir davetli grubuyla buluştu.Narlıdere Asma Bahçeler'de, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) yararına düzenlenen gecenin geliri, korunma ihtiyacındaki çocuklar için kullanılacak.
Bir sanat galerisine dönüştürülen Asma Bahçeler'deki örnek dairede, fotoşop, tuval üzerine yağlı boya, tuval üzerine akrilik ve kolaj çalışmalarından oluşan toplam 43 eser sergilendi.
Resim sergisinin ardından Asma Bahçeler'de kurulan çadırda düzenlenen gecenin sunuculuğunu üstlenen gazeteci ve program yapımcısı Korcan Karar, bu anlamlı etkinliğin herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Koruncuk Vakfı Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, Koruncuk Vakfı'nın İzmir'deki çocuk köyü projesinin devam ettiğini belirterek tüm konuklara çağdaş ve aydınlık yarınlara verdikleri destekten ötürü minnettar olduğunu ifade etti. Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, sanat gecesinden elde edilen gelirin Koruncuk Vakfı'na bağışlanmasının sosyal sorumluluk anlamında büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Sanatın ve sanatçının desteklenmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Tanyer, İzmir 1462 Contemporary Art Gallery aracılığıyla, Tanyer İnşaat - Asma Bahçeler’in sponsorluğunda gerçekleştirilen bu gecede emeği geçen herkese teşekkür etti. Etkinlikte sahne alan İtalyan Tenor Livio Angelisanti konuklara müzik ziyafeti sundu; gecenin ilerleyen saatlerinde katılımcılar DJ eşliğinde keyifli anlar yaşadı.

Resim sergisi Asma Bahçeler'de bir ay boyunca sanatseverler tarafından gezilebilecek.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tanyer İnşaat, Asma Bahçeler, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, KORUNCUK, Koruncuk Vakfı, İzmir 1462 Contemporary Art Gallery, Berrin Yoleri, Korcan Karar, Münir Tanyer, Berrin ve Gian Maria Piazzesi, Max Papeschi, Maurizio Cesarini, Vincenzo Viti, William Black, Anber Hacıarifoğlu, Nalan Aydemir, İzmi Kültür Sanat