Swissotel Büyük Efes Ekibi Engel Tanımıyor

Swissôtel Büyük Efes, İzmir personelinden 20 gönüllü, işitme engelli misafirlerle doğru iletişim kurabilmek ve misafir memnuniyetinde mükemmeli yakalayabilmek amacıyla "İşaret Dili Eğitimi" aldı.Swissôtel Büyük Efes ekibi,  "İşaret Dili Çevirmenleri ve Eğiticileri Derneği" Başkanı Devrim Ayşe Gürbulak’ın katkılarıyla düzenlenen "İşaret Dili Eğitimi"ne katıldı. 30 saatlik kurs programına katılan otel personeli, kelimelerin işaret dilindeki karşılığını ve işitme engellilerle iletişim kurmanın yollarını öğrendi.

Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol, bu eğitimin çıkış amacının zincir olarak benimsedikleri "Liveitwell (Kaliteli ve İyi Yaşam)" sloganı olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Elibol, "Tüm misafirlerin özel bireyler olduğuna inanıyoruz ve onların ihtiyaçlarını onlardan önce öngörmeyi, kendilerine iyi hissetmelerini sağlamayı ilke ediniyoruz.Ekibimizin almış olduğu bu eğitim sayesinde, işitme engelli misafirlerimize sunmuş olduğumuz odalar dışında, deneyimli ve yüzyüze sorularına cevap verebilen çalışanlarla hizmet ediyor olmaktan son derece mutluyuz" dedi.

Swissôtel Büyük Efes’in ön büro, kat hizmetleri, yiyecek & içecek departmanlarında çalışmakta olan 20 kişilik gönüllü ekip, aldığı bu eğitimle işitme engelli misafirlerinin yaşam kalitesini arttırabilecek bir sosyal farkındalık oluşturmayı ve diğer otellere de bu anlamda örnek olmayı hedefliyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Swissôtel Büyük Efes İzmir, İzmir Swissôtel Büyük Efes, Ayşe Gürbulak, H. Rıza Elibol, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti