Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Gününde Süslü Kadınlar yollarda olacak.İzmir'in yollarını egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu saracak. Yaptır saçları, sür parfümünü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin?
Hayııır… Bisikletini de süsle, çık yollara…

Tura Katılım Koşulları

1- Kadın olmak
2- Süslü olmak
3- Süslü bir bisiklete sahip olmak
4- En fazla 10 km hızla ilerlemek
5- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak

Peki, Nedir Bu Turun Hikayesi?

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği ilk kez 2013 yılında Dünya Otomobilsiz Kentler Günü etkinliği çerçevesinde yapıldı. Bu etkinlik Sema Gür tarafından facebook etkinliği olarak açıldı ve kulaktan kulağa dolaşarak bir çok kadına ulaştırıldı ; bisiklet turuna tam 300 kadın katıldı. Kadınlar en güzel kıyafetlerini giyerek, bisikletlerini çiçeklerle ve kurdelelerle süsleyerek Konak meydanında toplandı ve Alsancak’a pedal çevirdikten sonra şehirlerde egzoz kokusu yerine parfüm kokusu olsun konulu basın açıklamasını yaptılar.
2014’de ikinci defa düzenlenen etkinlik, yazılı medyada ve televizyon kanallarında yayınlanarak daha fazla kişiye ulaştı ve katılımcı sayısı iki katına çıktı.
Bu yıl 20 Eylül’de yapılacak olan etkinliğin bir çok kadına ulaşması için arkadaş çevrenizde etkinlik sayfasını paylaşın lütfen. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir süslü kadınlar, izmir bisiklet turu, izmir süslü kadınlar bisiklet turu, izmir etkinlikleri, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü etkinliği İzmir, Sema Gür, Alsancak izmir