STG'den Katip Çelebi Üniversitesi'nde Balık-Ekmek Şenliği

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, balığın tüketimini arttırmayı herkese balığın sağlık açısından önemini anlatmayı amaçlıyor. Balık ekmek şenlikleri Katip Çelebi Üniversitesi Deniz Canlıları Sergi Salonu açılışı ile sürdürdü.Gençlere ve çocuklara balığın önemini ve sağlıklı beslenmedeki yerini anlatmak amacıyla 2011 yılından bu yana 20’den fazla okulda balık-ekmek şenliği düzenleyen STG, bu defa Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Deniz Canlıları Sergi Salonu açılışı kapsamında gerçekleştirdiği balık-ekmek şenliği ile yaklaşık 500 kişiye balık-ekmek ziyafeti verdi.

Balığın sağlıklı bir yaşam için her yaşta haftada en az iki kez tüketilmesi gerektiğini belirten ve toplumun her kesimine ulaşmak için Su Ürünleri Tanıtım Grubu'nun çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden STG Başkanı Melih İşliel, “Balık hem sağlıklı bir besin maddesi hem de önemli bir protein kaynağıdır. Ülkemizdeki balık tüketimini arttırmak, balığın besin değerinin öneminin anlaşılmasını ve bu alışkanlığın her kesime kazandırılmasını sağlamak için balık-ekmek şenliklerine çeşitli platformlarda devam edeceğiz. Üniversitelerde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin, son derece lezzetli ve sağlıklı bir besin olan balığın faydalarını genç nesillere aktarmak için önemli olduğunu düşünüyoruz. Sağlıklı nesiller için sağlıklı besinler tüketmek gerekiyor." diye konuştu.

Deniz Canlıları Koleksiyon Merkezi açılışını İzmir Katip Çelebi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Diler, Prof Dr. Ahmet Adem Tekinay ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay birlikte gerçekleştirdiler. Açılış öncesinde konuşma yapan Dekan Prof. Dr. Abdullah Diler, açılış kapsamında balık-ekmek ikramı yapan Su Ürünleri Tanıtım Grubu'na teşekkür etti. Açılış sonrası Koleksiyon Merkezi gezilerek gerek Akdeniz'de gerekse diğer denizlerde yaşayan balık türleri ve diğer türler hakkında bilgi edinildi.

Sağlıklı Yaşamak İçin "Haftada İki Gün Balık, Yaşam Boyu Sağlık"

Açılış kapsamında gerçekleştirilen balık-ekmek şenliğinde, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği üye firmalarından temin edilen levrek fileto, ekmek arası şekilde ikram edildi. Dağıtılan balık-ekmek ziyaretçi ve öğrencilerin yoğun ilgisi ile kısa sürede tükendi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Balık ekmek şenlikleri İzmir, İzmir Balık ekmek şenlikleri, Deniz Canlıları Sergi Salonu izmir, izmir Deniz Canlıları Sergi Salonu, Katip Çelebi Üniversitesi, Galip Akhan, Abdullah Diler, Ahmet Adem Tekinay, Durmuş Günay, izmir etkinlikleri