Sörf Cenneti'nde Sezon Uzasın

Dünyanın en önemli sörf turizmi merkezlerinden biri haline gelen Alaçatı’da, sezonu uzatmak için çalışmalar hızlandı.Alaçatı’nın sörf turizminde dünyaya duyurulmasını sağlayan ünlü sörfçü Çağla Kubat, en büyük isteğinin sezonun uzaması olduğunu belirterek, bu hedefe ulaşmak için verdiği destekler nedeniyle İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ne teşekkür etti.

Geçtiğimiz hafta İZFAŞ Boat Show-3. İzmir, Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı’nda İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin gerçekleştirdiği ‘İzmir’de Su Sporlarının Sorunları ve Geleceği Paneli’ne katılan Çağla Kubat, Odanın ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA standını da ziyaret etti. Alaçatı’nın haksız rekabet, sezonun kısa olması, altyapı eksikliği ve konaklamanın pahalılığı gibi çeşitli sıkıntılar yaşadığını dile getiren Kubat, bu sorunlara rağmen bölgenin geleceğinden umutlu olduğunu söyledi.

TEMİZ DENİZE DESTEK

Kubat, “Alaçatı özel bir mekan. Rüzgar sörfü öğrenmek için çok ideal bir yer. Altyapı açısından bazı sıkıntılar var. Kimi zaman tekneler nedeniyle zorluk yaşıyoruz. En büyük dileğimiz sezonun uzaması. Alaçatı’da sörf turizminin yaşadığı sıkıntıların aşılması ve bölgenin tanınması konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle İMEAK DTO İzmir Şubesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. Kubat, denizlerin ve kıyıların temizliğinin de deniz turizmi için çok önemli olduğunu belirterek, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA’nın projelerine destek verdiğini söyledi.

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mihri Çelik de, yüzmeden dalışa, sörf turizminden yelkenliye kadar deniz sporlarının tüm dallarını desteklediklerini söyledi. Sörf turizmi kapsamında Alaçatı’ya daha fazla turistin gelmesi için çalıştıklarını ifade eden Çelik, “330 gün rüzgarlı Alaçatı, sörf tutkunları için vazgeçilmez bir yer oldu. Alaçatı’nın yanı sıra Dikili, Çeşmealtı ve diğer bölgelerimizin de sörf turizminde gelişmesi için çabalarımız devam edecek. Rüzgar sörfünde sezonu mutlaka uzatmamız gerekiyor. Bunun için tanıtımı artırmalıyız. Ülkemiz, turizm gelirlerinin yüzde 20’sini denizden elde ediyor. Deniz sporlarını teşvik edersek, yaklaşık 7 milyar dolar olan deniz turizmi gelirlerini 3 katına çıkarabiliriz” diye konuştu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sörf, dünya, sörf turizmi, Alaçatı, Çağla Kubat, İMEAK, Deniz Ticaret Odası, İzmir Şubesi, İZFAŞ, Boat Show, Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, DTO, Su Sporları, TURMEPA, konaklama, Rüzgar sörfü, Mihri Çelik, Dikili, Çeşmealtı, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti, izmir