Shito-Ryu Karate Eğitimi İle Hiperaktivite Tedavisi

Ailelerin sıkça şikayet ettiği ve çocuklarda yaygın olarak görülen dikkat dağınıklığı,konsantrasyon bozukluğu ve hiperaktivite ile ilgili çalışmalar yapan uzamanların bu konuyla ilgili alternative bir çok tedavi yöntemi bulunuyor.Bunlardan bir yenisi de temelinde meditasyon teknikleri yatan Shito-Ryu Karate eğitimi.05-13 yaş arası çocuklara uygulanan teknik ve eğitim ile artık dikkat dağınıklığı,konsantrasyon bozukluğu gibi bir sorun ortadan kalkıyor.

Karabağlar ilçe milli eğitim müdürü Halit Aslan ve şube müdürü Erdoğan Akyüz ile TC Karate fedrarasyon başkanimiz Esat Deli Hasan’ın destek ve katkılarıyla gerçekleşen projenin mimarı ve uygulayıcısı ise bir çok Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştiren Dünya Karate ferdarasyonunun tanıdığı Türkiye’de ki tek Shito-Ryu shitokai Türkiye temsilcisi Japonya’dan 7 ci dan olan usta Naci Özsoy.

Uygulama için pilot bölge seçilen Karabağlar milli eğitim müdürlüğüne bağli tüm okullar proje kapsamina alındı. Projeye Bozyakadaki Hüseyin Akdağ ilk öğretim okulu 100 yakın öğrenciyle katılıyor. Nazire Merzeci ilk öğretim ise 70 öğrencişiyle projeye destek veriyor.

Türk Sinema dünyasına ilk gerçek karatecilerin oynadığı filim olarak giren başrolünde Cüneyt arkın’ın oynadığı İzmirde çekilen ‘’Aç kartalar’’ filminde yardımcı başrolde oynayan ve Cüneyt Arkınla bir çok film karesinde yer alan Türkiye’nin en eski ve usta Karete hocası Japonya’dan 7 ci dan Naci Özsoy,Shito-Ryu Karate eğitimi ile dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu ile hiperaktivitenin düzeltilebildiğini söyledi.Erken yaşlarda farkedilmesi durumunda 05-13 yaş gurubu arası çocuklara uygulanan yöntem ve teknikler ile bu sorunun ortadan kalktığını belirten Özsoy, temelinde meditasyon teknikleri olan Shito-Ryu Karatenin etkili bir yöntem olduğunu söylüyor.

Geçmişte uyguladığı zor karate teknikleriyle Ginnes rekorlar kitabınada bir kaç kez adını yazdıran Dünyaca ünlü usta Naci Özsoy, sahibi olduğu Hatay üçyolda yer alan Ayberk spor Merkezinde uzakdoğu sporlarında uzun yıllardır bir çok öğrenci yetiştiriyor.Özsoy yüksek bir disiplin ve sabır gerektiren uzak doğu sporlarından Karatenin gençlerin kişisel ve ahlaki gelişimleri içinde faydalarından bahsedediyor.Usta Naci Özsoy; Karate de dövüşürken mutlaka hedefimize odaklanmamız gerekiyor,buna çok dikkat edmemiz gerekir, eğer dikkatimizi dağıtırsak karşıdan gelen darbeden kendimizi savunamayız, o gelen darbeyi yeriz ve başarısız oluruz, veya biz karşımızdaki rakibimize bir hamle yaparken dikkat edmezsek hamlemiz boşa gider yine başarısız oluruz, hayattada öyle değilmidir, eğer yaptığımız işe dikkat edemezsek, o işte başarı elde edemeyiz.

Başarının yolu mücadele sanatları olan karate türü sporlarda dikkat etmeyi odaklanmayı öğretir, özel tekniklerle nasıl konsantrasyon sağlayacaklarını gösteririz.Karate ile disiplinli azimli çalışkan güçlü bir kişiliğe ve ahlaka sahip dürüst geleneklerine bağlı,büyüklerine saygılı, vatana ve millete faydalı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Şu andada ülkemin geleceği olan 05-13 yaş arsı çocuklarımıza kendimi adadım, onları dikkatli başarılı birer birey olmaları için yetiştirmeye çalışıyorum.Karabağlar milli eğitim müdürlüğü Eşrefpaşa lisesi sporsalonunda bu projeye uygun bir salon verdi; haftanın 4 günü bu salonda ücretsiz halka açık olarak hizmet veriyoruz. dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Shito-Ryu Karate izmir, Hiperaktivite Tedavisi izmir, dikkat dağınıklığı tedavisi izmir, izmir meditasyon teknikleri, Karabağlar, Halit Aslan, Erdoğan Akyüz, Esat Deli Hasan, Dünya Karate ferdarasyonu izmir, Türk Sinema dünyası izmir, Naci Özsoy, Ginnes rekorlar kitabı izmir, Hatay izmir, karete izmir, Eşrefpaşa izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti