Sektörün Gözü Bu Fuarda Olacak

Efes Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı, Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açacak.Fuar aynı zamanda sektörün tüm sorunlarının masaya yatırılacağı 3. Ulusal Süt Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, gıda tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen firma ve temsilcilerinin katılacağı fuarın bölgeye büyük bir canlılık getireceğini söyledi.

5-8 Kasım tarihleri arasında Efes Kongre Merkezi'nde düzenlenecek fuar, gıda tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen firma ve temsilcilerini bir araya getirecek. Büyük ve küçükbaş hayvanların sergileneceği fuarda, çiftlik ekipmanları ile teknolojileri, süt ve et teknolojileri, biyogaz ve arıtma sistemleri de yer alacak. Fuarda verimli besi sığırı yarışması ve açık artırmalar yapılacak. Üreticinin yüzünü güldürecek fuarın çiftçi ziyaretçileri, özel hediyeleri de kazanma şansı yakalayacak. Yapılacak çekilişle bir çiftçi, son model traktörün sahibi olacak.

3. Ulusal Süt Zirvesi

Fuar ayrıca 3. Ulusal Süt Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğü ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği işbirliğindeki zirvede sektörün sorunları masaya yatırılacak, çözüm önerileri getirilecek.

Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, fuar nedeniyle Dünya'nın ve Türkiye'nin dört bir yerinden insanlar turizm için ölü sezon olarak görülen Kasım ayında Kuşadası'na geldiğini söyledi. Sektörün nabzının tutulacağı fuarın özellikle Türkiye için hayati değer taşıyan 3. Ulusal Süt Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacağını i fade eden Ceylan, "Sektör hem son teknolojik gelişmeleri bu fuarda görecek hem de geleceğe yön verecek" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Efes Fuar ve Kongre Merkezi İzmir, İzmir Efes Fuar ve Kongre Merkezi, Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı İzmir, 3. Ulusal Süt Zirvesi İzmir, Gül Ceylan, İzmir Etkinlikleri