Sanatçı Uğur Çakı 10. Kişisel Sergisini Alaçatı’da Açıyor!

Türkiye’de çağdaş sanatın yetenekli ve genç temsilcilerinden Uğur Çakı, New York Bienali’ndeki performasının ardından Temmuz ayını dolu dolu geçiriyor. 1 Temmuz’da Venedik Bienali’ne paralel eserini sergileyen sanatçı 19 Temmuz’da Galeri Metazori Alaçatı’da 10. kişisel sergisini açıyor. Genç sanatçı Uğur Çakı, Temmuz ayını dolu dolu geçiriyor. 1 Temmuz’da küratör Pietro Franesi tarafından Venedik Bienali’ne paralel olarak düzenlenen resim sergisine katılan Çakı, 19 Temmuz’da da İzmir Alaçatı’da kişisel sergisini açıyor.
Galeri Metazori Alaçatı’da saat 19.00’da hem İstanbullu, hem de İzmirli sanatseverlerle buluşacak olan sergi, 12 adet heykel, resim ve dijital baskı işlerden oluşuyor. Özellikle Salvador Dali’nin “Uyku” tablosu üzerinde farklı bir çalışmaya imza atan ve 10. kişisel sergisi nedeniyle son derece heyecanlı olan sanatçı, 25 Temmuz’da da Marsilya Avrupa Kültür Başkenti kapsamında Back Side galeride organize edilen sergiye katılacağını belirtti.
“Küratör Pietro Franesi tarafından hayata geçirilen heykel ve video enstelasyon sergisine katılacağım. Marsilya’nın önemli galerilerinden olan ve şimdiye kadar pek çok önemli sanatçıları da ağırlamış olan Back Side galeride gerçekleşecek sergide olmaktan son derece mutluyum” diyen Uğur Çakı, önümüzdeki dönemde başka sürprizleri olacağını da belirtti.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER uğur çakı, alaçatı, ressam, pietro franesi, venedik bianel,19 temmuz, alaçatı