Şampiyonlar Kupayı Kucakladı

Türkiye Kadınlar Futbol 1'inci Ligi'ni 48 puanla lider bitiren Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını Atilla Spor Tesisleri'nde düzenlenen törenle aldı.Üst üste 4. kez şampiyon olan mavi beyazlı takım için düzenlenen kupa törenine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKF) Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Ege Bölge Müdürü Hamdi Kutval, Konak Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Zeki Günen, kulüp yöneticileri, ASKF İzmir ve Manisa Başkanları ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Türkiye'nin Kraliçeleri

Konak Belediyesi'nin Atilla Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen törenin açış konuşmaları öncesinde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kutlama mesajları okundu. Konak Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Günen, takımın ligde üst üste 4. şampiyon olarak, önemli bir başarıya imza attığını söyledi. Kadın futboluna daha çok katkı verilmesi gerektiğini dile getiren Günen, takımın Avrupa'da da ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceğini belirterek, "Spor deyince akla futbolun ve 4 büyük takımın geldiği böyle bir süreçte denizyıldızı misali bir çocuğumuzu daha spora kazandırmak amacıyla yola çıkmıştık. Kadın Futbol Takımımız başarılarıyla önce Konak'ın, sonra İzmir'in sonra da Türkiye'nin kraliçeleri oldular. 4. kez üst üste şampiyon olmak çok önemli, kıymetli. Ancak şampiyonluğun yanında UEFA'da ülkemizi layıkıyla temsil edeceğiz" dedi.

Konak'ın Kızları Türkiye'ye Aydınlık Taşıyacak

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da kadın futbol takımının, lig başlamadan önce gelen haksız eleştirilere en iyi cevabı kupayı kazanarak verdiklerini vurgulayarak, "Kızlarımız Konak'a 4. Kez şampiyonluk getirdiler ve Türkiye'yi Avrupa'da temsil etme hakkı kazanarak bize büyük bir gurur yaşattılar. Bu gurur ve başarı çok önemli; aynı zamanda da bir mucize. Borca batık, kapatıldığı ilan edilen, üzerinde spekülasyonlar yapılan, giderleri dörtte birine kadar azaltılan ama kupa alma başarısı gösteren bir takımdan söz ediyoruz. Pek çok olanaksızlıklara rağmen birlikte inandık, birlikte mücadele ettik ve Konak'a bu kupayı birlikte getirdik. Çünkü inanıyorduk... Sadece maddi değerlerle değil inançla bir şeyler yapılabileceğine inandık. Bu inanç bizi başarıya götürdü. Onlar bizim onurumuz, gururumuz oldu. 'Başarıyorum' demenin önemini gösterdiler. Bu başarıyı Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek daha üst boyutlara çıkarmaya kararlıyız.Konak Türkiye'nin aydınlık yüzü. Bizim kızlarımız İzmir'in aydınlığının tüm Türkiye'nin aydınlığı olması için de mücadele edecek" diye konuştu.

Konak Belediye Başkanı'nın ardından söz alan TFF İcra Kurulu Üyesi ve ASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ise sporun birleştirici gücüne ve amatör sporun önemine dikkat çekti. Kadınların sporda kazandığı başarılarla gurur duyduğunu ifade eden Düşmez, "Bu toplumun en önemli çimentosu, birleştirici unsuru spor ve amatör spor. Ama sporu kadınların yapması daha da önemli. Kızlarımıza geçen yıl da kupalarını ben verdim ve şimdi bu gururu bir kez daha yaşıyorum.Çok gururlu, mutluyum. Türkiye'de Kadın Ligi'ndeki şampiyona kupa veriyoruz. Bu başarıyı çok daha yukarılara taşıyacağız" dedi.

Kupa Sahibini Buldu

Kupa töreninde konuşmaların ardından Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı oyuncuları, isimleri tek tek anons edilerek alkışlar ve tezahüratlar arasında sahaya girdi. Şampiyonluk sevincini 4. kez yaşayan mavi beyazlılar, şampiyonluk kupasını Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve ASKF Genel Başkanı Ali Düşmez'in elinden aldı. Konfetiler ve maytaplarla renklenen törende kadın futbolcular mutluluklarını, şampiyon takımın antrenörü Ali Alanç ve teknik kadroyla paylaştı. Törende ayrıca ASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, Konak Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Zeki Günen'e teşekkür plaketi takdim etti.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi İzmir, İzmir Konak Belediyesi, Atilla Spor Tesisleri İzmir, İzmir Atilla Spor Tesisleri, Fatih Terim, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu, Zeki Günen, Hamdi Kutval, Sema Pekdaş, Ali Düşmez, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti