Sahte Ürün Satan Siteler Kapatılıyor

410 tane alışveriş sitesi, orijinal ürün kullanmadıkları için kapatıldı.



İtalyan yetkililer, Prada ve Patek Philippe gibi markaların ürünlerinin sahtelerini online olarak satan sitelere karşı harekete geçti. 410 tane, hileli moda sitesi, sahte ürün satışı yaptıklarından dolayı kapatıldı.

Moda dünyasında bu tarz haberleri artık çok fazlaca duyuyoruz. Her geçen gün, bu tarz ürünler satan yeni web siteleri açılıyor. Sadece siteler değil, sosyal medya üzerinden de artık bu tarz ürünlerin ticareti yapılıyor. Geçtiğimiz ay, Gucci, Puma ve Alexander McQueen gibi birçok markayı bünyesinde bulunduran Kering, Çin temelli bir alışveriş sitesine ikinci kez sahte ürünler sattığı için dava açmıştı. Kering’in başlattığı hukuki süreç halen devam ediyor.

Markaların emeğinin yok sayılıp sahte ürünlerin üretilmesi yaratıcılık ve özgünlük adına gerçekten üzücü. Bu ürünlerin, orjinalini alamayan insanların oluşturduğu taleple üretiliyor olmasıysa bir o kadar düşündürücü. Belki bu durum, markaları fiyatlarını gözden geçirmeye yarar.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Prada izmir, izmir Prada, Patek Philippe izmir, izmir Patek Philippe, Gucci izmir, izmir Gucci, Puma izmir, izmir Puma, Alexander McQueen izmir, izmir Alexander McQueen, marka ürünler izmir, ünlü markalar izmir, izmir cemiyeti