Rotary Kulüplerinden Ortak "Barış Çağrısı"

Kültürpark,100. Yıl Güzelbahçe, Karabağlar Çalıkuşu, Urla ve Bornova Rotary Kulüpleri’nin ortaklaşa düzenlediği, "Borusan Quartet Barış için Çalıyor" konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.Amerika'da düzenlenen Uluslararası Oda Müziği Yarışması’nda dünya birinciliği kazanarak ülkemize altın madalya ile dönen dünyaca ünlü Borusan Quartet dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Etkinliğe; Karakaşlar Yapı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., Neta Norm Elektrik Taahüt, DÇM Demir Çelik Makina San., Haki İzalasyon, Nalbantoğlu Demir ve Çivi San. Tic. Ltd.Şti., C H Hafriyat Nak. İnş. Mad. Pet. San. Ve Tic. Ltd. Şti.ve Doğan Güneş Turizm sponsor oldu.

Anlamlı konserden elde edilen bağışlar ile hastanelerde hasta-hekim anlaşmazlığı çözüm merkezleri kurulacak, okullarda çatışmayı önlemeye yönelik akran arabulucuğu eğitimleri verilecek. 100. Yıl Güzelbahçe Kulübü ve Eşrefpaşa TEGV Merkezi’nde "Barış Çocuk Senfoni Orkestrası" kurularak o bölgedeki çocukların müzik eğitimine erişimi sağlanacak. Ayrıca; Rotary kulüplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında İzmir'de uluslararası bir ‘Barış Forumu’ da düzenlenecek.  

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kültürpark,100. Yıl İzmir, İzmir Kültürpark,100. Yıl, Güzelbahçe İzmir, Karabağlar Çalıkuşu İzmir, Bornova Rotary Kulüpleri İzmir, İzmir Rotary Kulüpleri, Karakaşlar Yapı Sanayi İzmir, Neta Norm Elektrik Taahüt İzmir, DÇM Demir Çelik Makina İzmir, Haki İzalasyon İzmir, Nalbantoğlu Demir İzmir, C H Hafriyat İzmir, Güzelbahçe Kulübü İzmir, Eşrefpaşa TEGV Merkezi İzmir, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyet Hayatı