Rotaractörler Bas Pedala Dedi!

Göztepe ve Mavişehir Rotaract Kulüpleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında Karşıyaka-Bostanlı Sahil Hattı'nda, gençler, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen bisikletlerle, işe giderken bisiklet kullanma konusunda farkındalık yaratmak amacıyla iş kıyafetleriyle bisiklet kullandı.Ayrıca İzmir Halkı'na anne-çocuk sağlığı hakkında faydalı bilgiler içeren broşürler ve trafik kuralları konusunda uyarı niteliği taşıyan sloganlar içeren araba kokuları dağıtıldı.

İzmir-Göztepe ve Mavişehir Rotaract Kulüpleri Başkanları, 'Kulüplerimiz her zaman halkı bilinçlendirmek, toplumu geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında düzenlediğimiz bu etkinliğimizde de halkı bisiklete binerek trafiği rahatlamaları ve anne-çocuk sağlığı ile ilgili bilinçlendirmeyi hedefledik. Kulüplerimiz bundan sonrada bu tip farkındalık yaratıcı etkinlikler yapmaya devam edecektir' dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Göztepe İzmir, İzmir Göztepe, Mavişehir Rotaract Kulübü İzmir, İzmir Mavişehir Rotaract Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti