Rotaract Kulübü'nden Kadınlara Meslek Edindirme Kursu

Konak Rotaract Kulübü, ‘Kadınlara Meslek Edindirme’ çerçevesinde Buca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü desteği ile Buca-Gediz Mahallesi’nde kasım ayında başlayan ve mayıs ayında bitecek 640 saatlik ‘Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu’ açtı.Kursa o mahallede yaşayan 12 kadın katıldı. Kursiyerler kurs bitiminde Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifikalı, pastacılık alanında çalışan adayı olacaklar ve aile bütçelerine katkı sağlayabileceklerdir.
Konak Rotaract Kulübü Başkanı Gözde Çiftçi; bu projeye çok önem verdiklerini, devamlılığı olan bir proje haline getirmek istediklerini ve böylelikle daha çok insana ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
Konak Rotary’nin 45. Yılı dolayısıyla Konak Rotaract Kulübü ile düzenlenen ortak toplantıda, bu projeye katkılarından ötürü Pastacılık Kursu Öğretmeni Fethiye Yurdubırakan’a Meslek Hizmet Ödülü takdimi yapıldı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Rotaract kulübü, meslek edindirme, Buca Halk Eğitimi Merkezi, Buca, Gediz Mahallesi, kasım, mayıs, Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu, pastacılık, Gözde Çiftçi, Konak Rotary, Fethiye Yurdubırakan, izmir etkinlikleri, izmir kursları, izmir cemiyeti