Pirelli'den 50. Yıla Özel Çekim!

İlki 1964 yılında yayımlanan Pirelli Takvimi, takvimin tarihçesi boyunca yer almış birbirinden ünlü modelleri bir araya getirerek 50. yılını özel bir çekimle taçlandırdı.The Cal™ olarak anılan ünlü takvimin 50. yıl özel çekimlerini, Peter Lindbergh ve Patrick Demarchelier gerçekleştirdi.
Pirelli Takvimi, yayımlandığı her dönemde en iyi fotoğrafçıların sanat eseri olarak ortaya çıktı

Pirelli Takvimi, 50 yıllık tarihi boyunca geleneklerdeki yeni trendleri ve özellikle de kadının modern toplumdaki rolünü ve imajını dünyanın en iyi fotoğrafçılarıyla yansıttı.

Pirelli Takvimi’nin ilk baskısı ile birlikte, ünlü sanat yönetmeni Derek Forsyth’in önderliğinde, The Beatles’ın fotoğrafçısı Robert Freeman ve İngiliz Pirelli UK Limited şirketinin ortak çalışması sonucu, moda ve göz kamaştırıcılığın ötesinde sanatsal ve kültürel değerlere sahip, ayrıcalıklı ve arınmış bir efsane doğmuş oldu.

50. yıla özel çekilen Pirelli Takvimi’nin modelleri, podyumun ve Pirelli Takvimi’nin altı ünlü isminden oluşuyor.
New York'ta gerçekleştirilen çekimler, Miranda Kerr, İsabeli Fontana, Karolina Kurkova, Helena Christensen, Alek Wek ve Alessandra Ambrosio’nun modelliğinde gerçekleştirildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER pirelli takvimi, 2013 pirelli, dünyaca ünlü modeller, pirelli modelleri, pirelli takvimi 50. yılı, pirelliden 50. yıla özel çekim, victoria güzelleri pirellide, Miranda Kerr, İsabeli Fontana, Karolina Kurkova, Helena Christensen, Alek Wek , Alessandra Ambrosio