Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali'nde Yarış Coşkusu Başladı

Bir Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurf'çülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nın üçüncü gününde beklenen oldu ve rüzgarın şiddetini artırmasıyla yarışlar başladı.Pegasus Airlines ana sponsorluğunda bu yıl 9. kez gerçekleştirilen organizasyonun üçüncü gününde kadınlarda Türk sporcular göğsümüzü kabarttı. Klasman lideri Sarah Quita Offringa elenerek bugün için yarışlara erken veda ederken, Alaçatı ayağı öncesi klasmanda üçüncü sırada bulunan Fulya Ünlü günü lider tamamladı. Turnuvadaki bir diğer madalya umudumuz Çağla Kubat üçüncü sırayı elde ederken, Lena Erdil de 5’inci oldu. İkinciliği Fransız Marion Mortefon elde ederken, geçen yılın şampiyonu Fransız Delphine Cousin 4’üncülük ile yetindi.

Erkeklerde ise günü Fransız Pierre Mortefon ilk sırada tamamladı. Mortefon’u İtalyan Malte Reuscher takip ederken, Tristan Algret (Guadalup) üçüncü oldu. Bora Kozanoğlu 12, Ertuğrul Çilingir 14, Enes Yılmazer 15 ve Poyraz Akay 17’nci sırada yer aldı. Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda heyecan bugün yapılacak yarışlarla devam edecek.

33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada bu yıl erkeklerde 25, kadınlarda ise 12 farklı ülkeden sporcu mücadele ediyor. Organizasyonda 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 Türk windsurf’çü derece elde etmeye çalışıyor. Turnuvaya en çok sporcu veren ülke olan Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa takip ediyor.

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde ve Pegasus Airlines ana sponsorluğunda düzenlenen şampiyonanın organizasyonu Sportworks tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye Yelken Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında da yer alan şampiyonaya destek veren diğer kurumlar ise Power TV, Power FM, Volvo, Mezzo Mix, Port Alaçatı, Selva Makarna’dır.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alaçatı izmir, izmir alaçatı, Pegasus Airlines Surf & Sound Spor Müzik Festivali izmir, izmir Pegasus Airlines Surf & Sound Spor Müzik Festivali, windsurf izmir, izmir windsurf, Sarah Quita Offringa, Fulya Ünlü izmir, Çağla Kubat izmir, Marion Mortefon izmir, Tristan Algret izmir, Bora Kozanoğlu izmir, Ertuğrul Çilingir izmir, Enes Yılmazer izmir, Poyraz Akay izmir