HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Mart 2018

Palamut & CPM Yelken Takımı Sezona Başlıyor

Magazinizmir
İstanbul’da yılın ilk yarışı olan Çanakkale Zaferi Kupası 17 - 18 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Heyecanla beklenen yarışta, Palamut Group ve CPM Yazılım ana sponsorluğunda oluşturulan Palamut & CPM yelken takımı IRC2 grubunda liderliği göğüslemeyi hedefliyor.

17 Mart Cumartesi günü startı verilecek olan Çanakkale Zaferi Kupası nefes kesen mücadelelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Targan Hazarhun liderliğinde hızlı bir başlangıç yapmak isteyen Palamut & CPM yelken takımı sezonun ilk kupasını da kaldırmak istiyor.
Yarışta, İstanbul Yelken Klubü Yalçın Bengi Navigasyon Odası açığında kurulan hattan genel güney yönlü ilk start saat 10:00’da IRC4 ve gezi sınıfına verilirken saat 10:10’da ise IRC0-1-2 ve 3’lerin yarışı başlayacak.

IRC4 ve gezi sınıfında yer alan tekneler 17 deniz mili mesafeli rotallarında Fenerbahçe Sığlık Çakarı’nı ve Tuzla Hayırsız Ada’yı iskelede bırakarak düz bir hattı izleyecek. IRC0-1-2 ve 3’ler yaklaşık 23 deniz mili mesafeli rotaya Fenerbahçe Sığlık Çakarı’ndan başlarken Hayırsız Ada İskele’de finish noktasına ulaşacak.

Çanakkale Zaferi Kupası’nda ikinci etap startı 18 Mart Pazar günü verilecek. Yaklaşık 19 deniz mili mesafeli rotada start noktasından Tuzla Hayırsız Ada’yı sancakta bırakan tekneler sırasıyla Balıkçı Adası’nı ve Büyükada’yı sancakta, Heybeliada’yı iskelede, Öreke Taşı ve batısına atılacak şişme şamandırayı sancakta bırakarak finish noktasına ulaşacaklar.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN