Ozan Çolakoğlu, 21 Ağustos'ta Çeşme Kafe Pi'de!

Producer & DJ Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi. Babasının müzisyen olması ona çok şeyler kazandırdı.Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimini 1996 yılında küçük ev partylerinde denedi. Ilk olarak Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzikler yapıp kabindeki yerini almaya başladı. 1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.

2000 yılında T Records adı altında kendi labelini kurdu. Yayınladığı parçalar la çıkışına devam etti.

Sahnede daha çok görsellikten yana olmayı tercih ederek, Turntabilism konusuyla oldukça yakından ilgilendi. Partyler festivaller derken Tatbikat grubu olarak T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular. Bununla beraber, kendi prodüksiyonlarına daha çok ağırlık vermeye başladı. Müzik alanında bir çok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanlar, gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar üzerine yoğunlaştı.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde özel Univercity partylerinde performans gösterdi. Akdeniz bölgesi adına ilk Underground çalışma olan 'Akdeniz Donanması 1-2'nin prodüktörlüğünü üslendi.

Grammy ödüllerine aday gösterilen ‘Masters At Work'un katılımıyla gerçekleştirilen 2004 MTV&Burn Dj'lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Ayni zamanda Türkiye'yi temsilen Malta adasında bir çok ünlü isimle aynı kabini paylaştı.

Miller'in düzenlediği ‘2004 Miller Master Dj Contest yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ozan çolakoğlu, ozan çolakoğlu kimdir, ozan çolakoğlu hakkında, kafe pi, çeşme mekanlar, çeşme konserler, çeşme haberler, çeşmede neler oluyor, izmirin gözde mekanları, kafe pi hakkında, kafepi nedir, çeşme kafe pi konserleri, izmir konserleri