Onlar Büyürken Ağaçları Da Büyüyecek

Sıdıka Dilek Üstün Anaokulu öğrencileri, veliler ve okul yönetimiyle birlikte Ildırı Kadıovacık Köyü'nde toplam bin 600 fidan dikerek bir koruluk oluşturdu.Sıdıka Dilek Üstün Anaokolu, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Çevre Teması kapsamında Ege Orman Vakfı'nın işbirliğiyle Ildırı'nın Kadıovacık Köyü'nde toplam bin 600 fidandan oluşan Sıdıka Bayır Koruluğu'nu oluşturdu. Öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin fidanlarını diktiği korulukta fidan diken her öğrencinin adına bir ağacı oldu. Dikilen fidanların 5 yıl boyunca bakımını ise Ege Orman Vakfı üstlendi. Çocuklar adlarını taşıyan fidanları istediği zaman ziyaret edebilecekler.

Fidanlar Üstünden Doğayı Sahipleniyorlar

Öğrencilerin büyük bir neşeyle katıldığı fidan dikimi etkinliğinde, anne-babalar da çocuklarının yanında yer aldı. Fidan dikimi aracılığıyla çocuklar ve doğa arasında bağ kurduklarını ifade eden Sıdıka Dilek Üstün Anaokulu Müdürü Özlem Aksu, “Okulumuz henüz üç yaşında genç bir okul. Üç sene içinde bir koruluğa sahip olmamız hepimizi çok mutlu etti. Okul olarak doğa ve çevre bilincine sahip eko-okul olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı mümkün olduğunca doğayla bütünleştirebilmek. Çocuklarımız diktikleri ağaçların da sahibi oluyor. Böylece ağaçlarla birlikte doğayı da sahipleniyorlar” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Sıdıka Dilek Üstün Anaokulu, öğrenci, veli, okul, Ildırı, Kadıovacık, köy, çevre, Ege Orman Vakfı, Sıdıka Bayır Koruluğu, fidan dikimi etkinliği, doğa, Özlem Aksu, eko-okul, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti, doğa, ağaç