Muhammed Ali'nin Eldivenleri Rekor Fiyata Satıldı.

Dünyaca ünlü efsanevi boksör Muhammed Ali’nin ‘yüzyılın kapışması’ olarak nitelenen maçta kullandığı eldivenleri, yapılan müzayedede 388 bin dolara satıldı.Tüm zamanların en iyi ağır siklet boksörleri arasında yer alan Muhammed Ali'nin 1971 yılında döneminin bir diğer ünlü boksörü Joe Frazier ile ‘yüzyılın kapışması’ olarak nitelenen maçta kullandığı eldivenler, ABD'nin Cleveland kentinden düzenlenen müzayedede satışa çıktı.

Frazier'ın hakem kararıyla kazanarak dünya ağır siklet boks şampiyonluğunu ilan ettiği maçta Ali'nin kullandığı eldivenler, adı açıklanmayın bir koleksiyoncu tarafından 388 bin 375 dolara satın alındı.

ABD'nin Vietnam ile savaşa girdiği dönemde askerlik görevini yapmayı reddetmesi ve Müslüman kimliğiyle de döneminin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Ali, 1974 ve 1975 yıllarında Frazier ile iki karşılaşmaya daha çıkmış ve bu maçları kazanarak şampiyonluk unvanını geri almıştı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER muhammed ali, ünlü boksör, izmir magazin haberleri, izmirde magazin, izmir yaşam haberleri, izmir ünlüler, ünlüler izmir