Midsummer Güzellik Merkezi, Sosyal Sorumluluk Projesiyle, Kanser Hastalarına Destek Olacak

Geçtiğimiz Aralık ayında İzmir’in Narlıdere ilçesinde açılan Midsummer Güzellik Merkezi, kemoterapi gören hastaların günlük hayatını kolaylaştıracak, onlara umut ve moral verecek yeni sosyal sorumluluk projesini başlattı.Bu kapsamda, İzmir’de yaşayan ve kemoterapi gören hastalara tamamen ücretsiz kalıcı kaş uygulaması yapılacak.
Uzmanlara göre kanser tedavisi gören hastaların özellikle moral ve motivasyon açısından makyaj yapması çok önemli. Kemoterapi sürecinde özellikle kadınların fiziksel görünümleriyle ilgili endişe yaşadığını belirten uzmanlar, meme kanseri gibi bir çok kanser türüne yakalanan kadınların kariyer sahibi olduğu ve bu endişeyi daha fazla duyduğunu belirtiyor.
Kanser tedavisinde tüm ilaçlardan daha etkili olan şey umut. İşte bunun için hastaların her şeye rağmen aynalarla ve kendisiyle barışması gerekiyor.
Midsummer Güzellik Merkezi, bu zorlu süreci yaşayan hastalara küçük de olsa moral vermek, onların umudunu diri tutmak için “Kalıcı Kaş” kampanyasını başlattı.
İzmir’de yaşayan ve kemoterapi sürecinde olan tüm kanser hastalarının, tamamen ücretsiz yapılacak olan kalıcı kaş uygulaması için Midsummer Güzellik Merkezi’nden randevu alması yeterli.

KALICI KAŞ UYGULAMASI NEDİR?

Kalıcı kaş uygulaması, diğer bir adıyla kaş kontörü, kaşı şekillendirmek, kaldırmak, sağlık problemi veya herhangi bir sebepten dökülen kaşlara tekrar kaş görüntüsü sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Kaş yapısında bozukluk, yara izi, dökülme ve şekil bozukluğu olan, tıbbi olarak engeli olmayan herkese uygulama yapılmaktadır.

SON DÖNEMİN EN POPÜLER UYGULAMASI OLAN KIL TEKNİĞİ NEDİR?

Kalıcı kaş uygulamasında kullanılan bir tekniktir, kaş yapısına uyumlu kıl şeklinde pigmentasyondur Kıl tekniğinde son dönemlerde yeni bir uygulama olan mikroblading uygulaması, manuel çalışılan doğal kıl yapısına en uygun deri altına mikro kıllar çizilerek uygulanmaktadır. Kişinin kıl rengine, doğal kaş yapısına, yüz şekline ve talebine uygun çalışılmaktadır.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER midsummer güzellik merkezi, sosyal sorumluluk, kanser, hasta, destek, Aralık, İzmir, Narlıdere, kemoterapi, motivasyon, makyaj, Kalıcı Kaş, kaş kontörü, tıbbi, pigmentasyon, manuel, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti