Memleketinde Söyleşi Değil Adeta Stand Up Yaptı

Genel koordinatörlüğünü Prof.Dr.Erkan Sevinç’in üstlendiği ve her ay geleneksel olarak düzenlenen "İzmir Buluşmaları"na konuk olan Gupse Özay doğduğu ve büyüdüğü kentte tekrar sevenleriyle birarada olmanın mutluluğuyla söyleşi değil adeta stand up yaptı.Aralarında babası ünlü avukat Senih Özay’ın da yer aldığı seçkin bir davetli kitlesine “Türk Sinemasında Komedi”konusunda bilgiler veren Gupse Özay daha sonra soruları cevapladı.Gupse Özay senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı Deliha filminin ikincisinin hazırlıklarını sürdüğünü ifade ederken hayalinin eğitimini de gördüğü yönetmenlik olduğunu ifade etti.Türkiye’de gerek sinemada gerek sahnede kadın komedyen olmamasını Gupse Özay "Erkeğin ağzına yakışan küfürleri kadına yakıştıramıyoruz.

Türk halkının kadın komedisine nasıl bakacağını henüz bilmiyoruz. Türk halkının kadını anne, bacı, kardeş durumunda görmesi bir faktör olabilir. Yılmaz Erdoğan, Türk Sineması'nın 100. yılında bugüne kadar komedi dalında senaryosunu yazdığı filmde oynayan ilk kadın olduğumu söyledi. Bu benim için muhteşem bir onur”şeklinde açıkladı. Ünlü oyuncu başta Charlie Chaplin olmak üzere birçok komedyenin mimikleriyle çok şey anlattığını,kendisi için yapılan bu tarz yorumlara teşekkür ettiğini ve bunun genlerden geldiğini söyledi.

"Resim yapmayı çok seviyordum. Kamera, fotoğraf makinesi gibi şeylere çok meyilliydim, her şeyi kaydediyordum. Taklit yeteneğim çok yüksekti. Aile toplandığında, kendi yazıp bestelediğim şarkıları söyler, çevremizdeki insanların taklitlerini yapardım." diye konuşan Gupse Özay söyleşi sonrası hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Erkan Sevinç, İzmir Buluşmaları, Gupse Özay, Senih Özay, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti