HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 9 Kasım 2016

Mavişehir Rotary Kulübü'nden İşkur ve Ege Üniversitesi İş Birliği İle Meslek Edindirme Kursu

Magazinizmir
Mavişehir Rotary Kulübü İşkur ve Ege Üniversitesi iş birliği ile ev hanımlarına yönelik "Açık alanda hijyenik gıda satışı" eğitimi düzenledi.

Yaklaşık 1 ay süren eğitimin sonunda 17 kadın sertifika almaya hak kazandı.
Sasalı'da, Sasalı Sosyal Dayanışma ve Geliştirme Derneği bünyesindeki ev kadınlarına "Açık alanda hijyenik gıda satışı" eğitimi verildi. İşkur ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü arasında gerçekleştirilen protokolle açılan meslek eğitimi kursunda 17 kadın eğitim aldı. Bu eğitimde Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Beslenme Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Mavişehir Rotary Kulübü Başkanı olan Prof. Dr. Sibel Karakaya kursu açma amaçlarını şu şekilde açıkladı: "Sasalı'da yaşayan ve bu meslek kursuna katılan kadınların bir kısmı Pazar günleri köy meydanında kendi yaptıkları yiyecekleri satıyorlar.

Ancak biz onlara hem hijyen kuralları hem de besleyici değeri nasıl koruyacaklarını öğrettik. Ayrıca gıdaları satın alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiler. Etiket bilgisi okuma, son kullanma tarihine bakma, küflenmiş gıdalarda ne yapmaları gerektiği gibi.. Aldıkları bu sertifika onların sattıkları yiyecekleri hijyen kurallarına ve besleyici değeri koruyarak ürettiklerini kısacası güvenilir olduğunu gösteren bir belge. Ayrıca kişisel gelişim ve iletişim konularında da seminerler verilerek satış konularında da katkıda bulunuldu " dedi.

Sasalı Belediye Hizmet Binasında gerçekleşen sertifika törenine Çİğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu katıldı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN