Mavişehir Rotaract Kulübü Günlük Yaşam Evi'nin Açılışını Gerçekleştirdi

Zihinsel engelli çocukları bağımsız yaşama hazırlamayı hedefleyen günlük yaşam evi sınıfının açılışı 8 Ekim Cumartesi günü Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde gerçekleştirildi.Yemek yapmak, ütü yapmak, çarşaf katlamak gibi pratiğe dayalı öğretimin gerçekleştirileceği sınıfın yapımını üstlenen Mavişehir Rotaract Kulübü açılış günü Dr Oetker’in katkılarıyla kurabiye atölyesinde çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi.

Eş zamanlı olarak kurumda öğretim gören diğer çocuklarla ise Kendin Yap Hobi Grubu ve Dokuz Eylül Interact Kulübü ile yapılmış olan uçurtmalar parmak boyası ve sticker ile süslendi. Uçurtma projesinin son aşamasında ise 29 ekim 2016 tarihinde Mavişehir Rotaract Kulübü uçurtmaları çocuklarla beraber Bostanlı sahilinde uçurmayı planlıyor.

"Biz olmak Sizinle Olur"

"Biz olmak sizinle olur" diyerek çıkılan yolda kulüp eğitimin skalasını genişletecek farklı atölyeler gerçekleştirmeyi hedefliyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mavişehir Rotaract Kulübü İzmir, İzmir Mavişehir Rotaract Kulübü, Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İzmir, İzmir Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bostanlı İzmir, İzmir Bostanlı, İzmir Etkinlikleri, Dokuz Eylül Interact Kulübü İzmir