HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Haziran 2016

Martılar Yuvadan Uçtu

Magazinizmir
İzmir'de yabancı dil eğitimi veren okullar arasında adından sıkça söz ettiren Özel İzmir Martı Koleji görkemli bir tören ile öğrencilerini mezun etti.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Martı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taner İçyer, tüm öğrencilerine yeni hayat yolunda başarılar diledi. Çağdaş ve bilimsel eğitimin önde gelen okullarından biri olduklarını sözlerine ekleyen İçyer, "Atatürkçü ve çağdaş eğitimden vazgeçmeyeceğiz. Sizi de bu yönde eğitip mezun ediyoruz. Çağdaşlık gelecek yolunuza ışık olsun" dedi.

Çağdaş ve Bilimsel Eğitimin Merkeziyiz

Eğitimde belirli bir seviyeye gelmek için Martı Koleji ailesi olarak birçok zorluğa ekip halinde göğüs gerdiklerinin altını çizen İçyer, "Bu sürecin sonunda gösterdiğimiz çabanın meyvelerini topluyoruz. Birçok öğrencimiz sınavlardan başarılı notlar ile geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor. Biz Martı Koleji olarak gençlerimize gerekli olan en önemli eğitim şemasını planlayıp uygulama tekniğini gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde yabancı dile olan gereksinimi göz önünde bulundurarak en az iki yabancı dil ve modern eğitim sistemini uyguluyoruz. Zenginleştirilmiş eğitim sistemi ile öğrencilerimizin hem sınavlarda daha başarılı olmasını hem de öğrencilerimizin gelecekte avantajlı bir durumda olmasını göz önünde bulundurarak çağdaş ve bilimsel eğitimin gerekliliklerini karşılıyoruz" diye konuştu.

Martı’nın Başarı Karnesi

Mezuniyet töreninde okulu derece ile bitiren öğrencilere plaket verilirken konuşma yapan Martı Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Ali Mahmut Akça ise, “Çağdaş ve bilimsel eğitimi temel alan Martı Koleji olarak bu yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz. Siz geleceğin ışığı olan gençlerimiz sizi bu yolda uğurlarken bundan sonra da bu yolda ilerleyeceğinize eminiz. Martı Koleji olarak bilimden, yabancı dile kadar gençlerimiz için önemli olan tüm eğitimleri verdik. Gösterdiğiniz başarılar sayesinde birçok merciden büyük beğeni ve alkış topladınız. Biz sizinle gurur duyuyoruz. Her zaman kapımız size açık olacaktır” dedi.

Mezuniyet töreninde başarı ile mezun olan öğrencilere plaket takdim edildi. Özel İzmir Martı Anadolu Lisesi’nden dönem birincisi Zeynep Aslı Yavaşan plaketini alırken, ikinciliği Dilara Akdağ, üçüncülüğü ise Kıvanç Paçacı aldı. Özel İzmir Martı Ortaokulu’ndan ise birinciliği Baran Akın kazanırken, ikinciliği Ali Berke Sezgin, üçüncülüğü ise Müge Berat Özteker kazandı. Plaketleri okul yöneticileri tarafından verilen öğrenciler gösterdikleri başarılardan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Büyük alkış alan plaket törenin de aileler öğrencileri ayakta alkışladı. Plaket törenini ardından okul birincileri yaş kütüğüne isimlerini çaktı.

Törenin ardından okulun bahçesinde kep atan öğrenciler daha sonra okulun düzenlediği kutlama partisinde aileleri ile bol bol fotoğraf çektirdi. Tören kutlama partisinden sonra sona erdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN