Magazin Dünyası Nejat İşler'i Konuştu

Medya Takip Merkezi (MTM), magazin dünyasının Ocak ayında medyada en fazla yer alan ünlülerini araştırdı. Gazete, dergi, TV kanalları ve internet siteleri üzerinden hazırlanan rapora göre Nejat İşler, geçirdiği hastalık nedeniyle, en fazla haber olan isim oldu.Ilıcalı ve Ebru Gündeş, en çok konuşulan ünlüler listesinde Nejat İşler’i takip ettiler. İşte Ocak ayının en fazla konuşulan ünlüleri…

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) verilerine göre; Ocak ayında en fazla konuşulan isim, 7 bin 436 adet haber ile Nejat İşler oldu. Bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşan Nejat İşler’in geçtiğimiz ay hastaneye kaldırılması medyada geniş yer kapladı. “Septik şok” tanısı konulan İşler’in sağlık durumu, Acıbadem Hastanesi’nin düzenli açıklamalarıyla medya tarafından dakika dakika takip edildi.

Acun Ilıcalı, Ocak ayının en çok konuşulan ikinci ismi olarak araştırmada yer aldı. Ilıcalı’nın yapımcılığını yürüttüğü “Yetenek Sizsiniz” ve “O ses Türkiye” programları, geçtiğimiz ay magazin dünyasının en çok konuşulan konuları arasındaydı. Ilıcalı, özellikle geçtiğimiz günlerde final bölümü yayınlanan “O Ses Türkiye” ile adından sıkça söz ettirdi. Survivor’da yer alacak ünlüleri açıklamaya başlaması ve İsrail imzalı, dünyanın en çok satılan formatlarından biri olan “Rising Star”ı satın alması da Ilıcalı’nın medyada geniş yer almasına neden oldu. Geçtiğimiz aylarda satın aldığı TV 8’e, 40 dakikalık sit-com dizileri tasarlayacağı haberleri ile de gündeme gelen Acun Ilıcalı, 5 bin 851 haber ile Ocak ayının en çok haber olan ikinci ünlüsü oldu.

O Ses Türkiye’nin jüri üyelerinden olan Ebru Gündeş, Ocak ayında özellikle, 17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan eşi Reza Zarrab ile gündeme geldi. Gündeş’in, Reza Zarrab’ı ziyarete gitmediği konusundaki dedikodular ve sonrasında da ziyaret günleri dışında ceza evine gitmesinin diğer tutukluların yakınlarını rahatsız etmesi hakkındaki haberler, medya gündemini oluşturdu. Reza Zarrab’ın Gündeş’e hediye ettiği, “Challenger 300" tipi özel jetinin de aralarında bulunduğu mal varlığına tedbir konulması ve Gündeş’in Tekirdağ’ın Muratlı ilçesindeki Güntaş Çiftliğini satışa çıkarması, konuşulan diğer konular arasında yer aldı. Aldatılma ve boşanma dedikoduları ile de sıkça konuşulan Ebru Gündeş, 4 bin 838 haber ile Ocak ayının en medyatik ünlülerinden biri oldu.

Ocak ayının en çok konuşulan ünlüleri sıralamasında 4. sırada yer alan Cem Yılmaz, eşi Ahu Yağtu’dan boşanması ile gündeme geldi. Cem Yılmaz’ın, eşine ayda 10 bin dolar nafaka ödeyeceği söylentisi basında yer aldı. İş Bankası’nın reklam yüzü olan ve Russell Crowe’un yeni filmi “The Water Diviner"da rol alacak olan Cem Yılmaz ile ilgili 3 bin 713 haber basında yer aldı.
Geçtiğimiz ayın en çok haber olan ünlüleri arasında yer alan Bülent Ersoy, canlı yayında bayılması ve televizyon programında başörtüsü takıp ilahı okumasıyla gündeme geldi.

İbrahim Tatlıses, Arif Sağ ile MESAM hakkında polemiğe girmesiyle gündemde yer alırken, 3 bin 78 haber ile Ocak ayında en çok konuşulan bir diğer ünlü oldu.

İlerleyen günlerde yayına girecek olan “Kurt Seyit ve Şura” adlı dizisiyle Ocak ayının sıkça konuşulan ünlülerinden olan Kıvanç Tatlıtuğ’un adının tasarımcı Başak Dizer ile aşk dedikodularına karışması, magazin gündeminde yer aldı.

MTM’nin Ocak ayı araştırmasına göre; magazin dünyasında sıkça konuşulan bir diğer isim, Esra Erol oldu. Bebeğini kaybeden Esra Erol, konu ile ilgili ilk açıklamasını yaparken canlı yayında ağlamasıyla gündeme geldi. Ocak ayının en çok konuşulan diğer isimleri; Hadise, Demet Akalın, Kenan İmirzalıoğlu, Hülya Avşar, Murat Boz, Gökhan Özoğuz ve Sezen Aksu oldu.

OCAK AYI MAGAZİN DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANLARI

No Ünlü isim Haber adedi
1 Nejat İşler 7.436
2 Acun Ilıcalı 5.851
3 Ebru Gündeş 4.838
4 Cem Yılmaz 3.713
5 Bülent Ersoy 3.294
6 İbrahim Tatlıses 3.078
7 Kıvanç Tatlıtuğ 2.493
8 Hadise 2.398
9 Esra Erol 2.274
10 Demet Akalın 1.981
11 Kenan İmirzalıoğlu 1.924
12 Hülya Avşar 1.897
13 Murat Boz 1.877
14 Gökhan Özoğuz 1.835
15 Sezen Aksu 1.815
Veriler, MTM Medya Takip Merkezi Tarafından, Ocak 2014'de 4 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve internet medyasında yapılan haber takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

 

 

Sadece yazılı basın verileri analiz edildiği zaman Nejat İşler ve sağlık durumuyla ilgili haberlerin ilk sırada yer aldığını; Cem Yılmaz'ın 502 haberle 2. sıraya yükseldiğini görüyoruz.


OCAK AYI MAGAZİN DÜNYASININ YAZILI BASINDA EN ÇOK KONUŞULANLARI

No Ünlü isim Haber adedi
1 Nejat İşler 515
2 Cem Yılmaz 502
3 Müge Anlı 480
4 Esra Erol 476
5 Bülent Ersoy 411
6 Sezen Aksu 410
7 Acun Ilıcalı 389
8 Ezgi Mola 389
9 Tolga Çevik 385
10 Ebru Gündeş 374
11 Kıvanç Tatlıtuğ 372
12 Özge Ulusoy 339
13 Yılmaz Erdoğan 325
14 Barış Manço 323
15 İbrahim Tatlıses 308
Veriler, MTM Medya Takip Merkezi tarafından, Ocak 2014'de 2 bini aşkın gazete ve dergide yapılan haber takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

 

 

 

 


Ayrıntılı bilgi için;
MTM Medya Takip Merkezi +90 212 442 30 00 www.medyatakip.com
Duygu Çavdar Kurumsal İletişim d.cavdar@medyatakip.com
Ertuğ Batar Kurumsal İletişim e.batar@medyatakip.com

MTM Hakkında:

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki merkezinin yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep şehirlerinde 9, Almanya’da ve Azerbaycan’da birer olmak üzere toplam 11 noktada temsil edilen Medya Takip Merkezi (MTM), takip ettiği 4 bini aşkın yayın ve 150 çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen medya takip kuruluşlarındandır. İstanbul’da, 1999 yılında kurulan MTM, ilk şubesini 2006 yılında Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Kısa sürede Türkiye’de medya takip sektörünün lokomotifi haline gelen kuruluş, aynı yıl Almanya’da açtığı temsilciliği ile faaliyetlerini yurtdışına taşımıştır. Geçtiğimiz Haziran ayında, Azerbaycan’ın ilk medya takip şirketini faaliyete sokan MTM, klasik ve dijital medya takibinin yanı sıra, Medya Bilgi Rehberi, Etkinlik Takvimi ve Online TV Arşivi gibi servisleri ile de sektörde öne çıkmaktadır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Magazin dünyası, Nejat İşler, Medya Takip Merkezi (MTM), Cem Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ, Acun Ilıcalı, Ebru Gündeş