Liyakat'tan Anlamlı Gece

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), tarafından “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında Kaya İzmir Thermal &Convention’da düzenlenen gecede şiddete karşı güçbirliği ilan edildi.Şiddeti önlemek için kadınları girişimci yapmayı hedefleyen LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, “Bu geceyle başlayacak projeler, bir çok kadının hayatını değiştirecek” dedi. Gecede ünlü sanatçı Candan Erçetin, birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.

LİYAKAT tarafından şiddet mağduru kadının yalnız olmadığını vurgulamak için başlatılan “Görüyorum, Duyuyorum, Söylüyorum” kampanyası büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya paylaşımları 30 bini geçerken, kamuoyunda şiddete karşı sessiz kalınmaması gerektiğine dikkat çekildi. “İlk Adım Sizinle; Şiddetsiz Bir Dünya Bizimle Olsun” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında ise dün Kaya İzmir Thermal&Convention’da Folkart ana sponsorluğunda gala gecesi düzenlendi. Geceye LİYAKAT üyelerinin yanı sıra İzmir iş ve cemiyet dünyasından davetliler katıldı.

Gecede 2010 yılında bir hayale inanıp girişimcilik konusunda çalışmak üzere yola çıkan LİYAKAT’ın hem gençlerin hem kadınların hayatına ışık tutan projelerinin yer aldığı bir Video davetlilerden büyük alkış aldı. LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, kadın girişimciliğinin önündeki engellerden en önemlisinin “şiddet” olduğuna dikkat çekerek “Hergün yaşanan ve somut bir gerçek olan şiddetin yok edilmesi en büyük hedefimiz. Evet biz; duyuyoruz, görüyoruz ve söylüyoruz. Çünkü yok saymak ortak olmaktır. Ortak olmayan ve olmak istemeyen binlerce kişi LİYAKAT’ın sosyal medyada yürüttüğü bu projeye gönülden destek verdi. Gönüllülüğün esas olduğu bir STK için sosyal medyada bu kadar ilgi görmek ayrı bir başarı” dedi.

Kadına karşı şiddeti önlemek adına projeler gerçekleştirdiklerini belirten Eskinazi, çözüme katkıda bulunmak için kişisel gelişim ve meslek edindirme eğitimleri düzenleyeceklerini, kampanya sloganı “İlk Adım Sizinle; Şiddetsiz Bir Dünya Bizimle Olsun” un ilham kaynağı olan ve kadınları girişimcilik dünyasına teşvik edecek “İlk Adım Merkezleri”ni de kısa süre içinde hizmete açacaklarını belirtti. Proje destekçilerine seslenen Eskinazi, “Sizlerle birlikte kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak adına büyük bir adım atıyoruz. Projemize destek olan yol arkadaşlarımıza, her projede olduğu gibi bu projede de ben değil biz olduğumuzu gösteren bütün üyelerimize ve yönetim kurulumuza tekrar çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. İlk Adım projesine gönüllü olarak katılanlara da destekleri nedeniyle plaket verildi.

Gecenin ana sponsoru Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Bu projede “somut sonuçları” olması nedeniyle yer aldıklarını ifade ederek “İnanıyorum ki şiddeti önlemeyi başardığımızda kadınlar, hayatın her alanında daha aktif olarak yer alacak. Amacımız sadece bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek değil. Hayatların değişeceği, şiddetsiz bir dünya için çalışmak. LİYAKAT’ın böyle güzel projeleri olduğu sürece desteklemeyi de sürdüreceğiz” dedi.

Desteği nedeniyle plaket sunulan İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da “Bu gece her şey mükkemmel. Herhangi bir şey söylemek çok az olur. Ancak şunu söylemek gerek, o da iyi ki İzmir’de Berkay var” dedi.

Sunuculuğunu Volkan Severcan’ın yaptığı gecede sahne alan ünlü sanatçı Candan Erçetin birbirinden güzel eserlerini şiddetsiz bir dünya için seslendirdi. Erçetin “Milyonlarca Kuştuk” adlı son albümünden şarkıları da davetlilerle birlikte söyledi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği, LİYAKAT, İzmir Etkinlikler, Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" Kaya İzmir Thermal &Convention, Berkay Eskinazi, Candan Erçetin, Folkart , Volkan Severcan