Kuşlar Aç Kalmasın Diye Çalışıyorlar

İzmir Bayraklı Mustafa Uygur Ortaokulu öğrencileri, çevre duyarlılığıyla yaşama geçirdikleri projeyle soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan kuşlara yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyorlar.Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerler eğitimi projesi kapsamında yardımlaşma konusunu derslerindeki  'vahşi doğa' temasıyla birleştiren Mustafa Uygur Ortaokulu öğrencileri, havlu kağıt ruloları, reçel ve kuş yemiyle hazırladıkları düzenekleri okul bahçesindeki ve mahalledeki ağaçlara asarak, soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan kuşlara yiyecek sağlıyor.

Öğrenci velilerinden ve mahalle halkından da olumlu tepki aldıklarını söyleyen Okul Müdürü Arzu Günaydın, amaçlarının insanı, doğayı ve hayvanı seven; içinde bulunduğu dünyaya ve yardıma muhtaç hiçbir canlıya kayıtsız kalmayan sosyal sorumluluğu gelişmiş bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Çok eski zamanlardan beri var olan bu tip değerlerimizi çocuklarımızda da yaşatmak görevimizdir dedi.

Arzu Günaydın, Mustafa Uygur Ortaokulu öğrencilerinin, kendi olanakları ile hazırladıkları izole kedi-köpek yuvalarını da mahallelerinde uygun yerlere yerleştireceklerini sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mustafa Uygur, Arzu Günaydın, İzmir Bayraklı, İzmir Etkinlikleri