HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Şubat 2018

Küçük Şefler Harikalar Yaratıyor

Magazinizmir
İzmir'de de aileler çocuklarını, aşçılık eğitimlerine göndermeye başladı. Ünlü İngiliz Şef Christopher George Downs tarafından işletilen TheChef4U Yemek Atölyesi, minik şeflere yemek yapmanın inceliklerini öğretiyor.

Minik şefler burada hem yemek yaparken yeteneklerini keşfediyor hem eğleniyor. Ayrıca şeflerinin İngiliz olması nedeniyle yabancı dillerini de geliştiriyor.

Şef Christopher George Downs, 6 yaşından 17 yaşına kadar olan tüm çocuk ve gençleri ağırladıklarını belirterek, "Türkiye'de yiyecek-içecek hizmet sektöründe 40 bine yakın işletme var. Bu yüzden eğitimli aşçılara da ihtiyaç en üst seviyede. Mesleğe ne kadar erken başlanırsa kariyerde o kadar erken başarılı olma fırsatı var. Türk mutfağı, Anadolu mutfağı müthiş bir lezzet barındırıyor. Ancak gastronomi turizminde sadece bir mutfağı bilmeniz yeterli değil, dünya mutfağına da hakim olmanız gerekiyor. Bu yüzden küçük kursiyerlerimiz ile onların da hazırlayabileceği bir menüyle çalışıyoruz. Burada harita vakit geçiriyorlar ve yeteneklerini geliştiriyorlar" dedi.

Sömestr Mutfağı

Küçük şefler için sömestre özel bir kurs da hazırladıklarını söyleyen Christopher George Downs, "2 Şubat'a kadar 6-10 yaş grubu için kurs hazırladık. Saat 10.00 ve 12.00 arasında 10 derste şefler, evlerinde aileleriyle bile yapabilecekleri yemekler öğrenecek. 10-17 yaş grubunun dersleri ise saat 14.00'de başlayacak. Bu kurslarda taze makarna, Sushi, Pizza ile Meksika ve İspanya mutfaklarından yemekler yapacağız. Ama bunun dışında isteyenler için aylık, hafta sonu ya da tek seferlik kurslarımız da var. Yemek yapmayı öğrenmek isteyen herkese kapımız açık" diye konuştu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN