HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Şubat 2017

Kış Kupası'nda İlk Ödüller Sahiplerini Buldu

Magazinizmir
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Kış Kupası’nda Laser ve Optimist sınıflarında derece yapan sporcular ödüllerine kavuştu.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından 2017’nin ilk ulusal turnuvası olarak düzenlenen Kış Kupası’nda, 1 hafta boyunca Laser ve Optimist sınıflarının farklı kategorilerinde yarışarak derece yapan sporcular Çeşme Altın Yunus Otel’de yapılan bir törenle ödüllendirildi.

12 Kategoride 42 Ödül

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, hakemler, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen törende Laser sınıfında 8 kategoride 26 sporcu, Optimist sınıfında ise 4 kategoride 16 sporcuya ödül verildi.

Akdurak: "Sizlerle Gurur Duyuyorum"

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, "2017’de Federasyonumuzun ilk ulusal yarışını düzenledik. Umarım hatasıyla, eksikleriyle güzel bir yarış geçirdiğinizi düşünerek buradan ayrılıyorsunuzdur. Hepiniz denizde çok ciddi bir mücadele verdiniz ve bir yelkencinin nelere muktedir olduğunu kanıtladınız. Sizlerle gurur duyuyorum" dedi.

Başkan Akdurak’ın ardından konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise, Kış Kupası’nın Çeşme’ye ve İzmir’e büyük bir değer kattığını belirterek, "Böyle büyük bir organizasyonu güzel İzmir’imizde düzenleyerek İzmir’in tanıtımına da katkı sağlayan başta Özlem Akdurak olmak üzere tüm Yelken Federasyonu yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Umarım böyle organizasyonlar İzmir’imizde daha sık yapılır" şeklinde konuşuldu.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporcular ödüllerini protokoldeki konukların ellerinden alırken, ödül töreni sonrası yapılan çekilişle de spor kulüplerine yelken sporunun yapımında kullanılan ekipmanlar dağıtılarak destek sağlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu Kış Kupası’nda heyecan, 420, 472, Pirat, RS:X, Techno 293 ve RS:ONE sınıflarında yapılacak yarışlarla 1 hafta daha sürecek.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN