KESİAD’dan Cumhuriyete Yakışan Kutlama

Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Cumhuriyetin İlanı'nın 91. Yıldönümünü Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği “Cumhuriyet Balosu” ile kutladı.Düzenlenen Balodan elde edilen gelir, ‘’İlk Adım Sağlığı’’ projesi için bağışlandı. Balo’da Turkish Brass Ensemble Orkestrası da sahne alırken, birbirinden güzel türkü ve şarkılarla davetlilere güzel anlar yaşattılar.

İlgi Büyük

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen Balo’ya Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Bornova Kaymakamı Dr.Kadri Canan, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, KESİAD Başkanı Aytekin Öztaş ile davetliler katıldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkarak “Sağlıklı Nesillerle Nice Cumhuriyetlere” teması ile bu yıl Cumhuriyet Balosu düzenlediklerini dile getiren KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş,Balo’ya büyük ilgi gösteren ve destek veren davetlilere teşekkür etti. Öztaş, “KESİAD olarak, sanayicilerin ve sosyal sorumluluk projeleri ile bölge halkının yararına olan projeler ve çalışmalar düzenliyoruz. Bugünde böyle bir çalışmayla Cumhuriyeti kutluyoruz” dedi.

Gelir Sağlıklı Nesillere

Düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nun gelirini ‘’İlk Adım Sağlığı’’ projesine destek için kullanacaklarını ifade eden Öztaş, “Balomuzda Cumhuriyet değerlerine sahip çıktığımızı bir kez daha gösterdik. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan ettiği Cumhuriyet sayesinde, bugün ülkemizde özgürce yaşadığımızın bilincindeyiz. Balomuzun gelirini Kemalpaşa’da bulunan İlköğretim Okulları için Kemalpaşa Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 4 yıl sürecek “İlk Adım Sağlığı” projesine bağışlayacağız. Proje kapsamında ayrıca okullarda tarama yapılacak ve öğrencilerin zihinsel gelişimine de katkı koyacak hediyeler vererek bu konudaki farkındalığı artırmaya çalışacağız.” dedi.

KESİAD Başkanı Aytekin Öztaş, Cumhuriyet Balosu’na destek veren, altın sponsorluk ile Birikim Gayrimenkul, gümüş sponsorluk ile Yaşarkent İnşaat, bronz sponsorluk ile E.K.O Endüstri, Birim Makina, Can Grup Sigorta, Homer Kimya, Ankara Ağır Vasıta, Demirtaş Mali Müşavirlik firmalarının yöneticilerine birer plaket takdim etti. KESİAD Başkan Vekili Özgür Usluer ise İlk Adım Sağlığı projesi ile ilgili davetlileri bilgilendirdi.

Baloya katılan Davetliler, TurkishBrassEnsemble orkestrasının birbirinden güzel şarkıları eğlendi. Gecenin finalinde ise “10. Yıl Marşı” ile coşku doruğa ulaştı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) , Cumhuriyet Balosu, Turkish Brass Ensemble Orkestrası, Tarihi Havagazı Fabrikası, Kemalpaşa Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aytekin Öztaş, Birikim Gayrimenkul, Yaşarkent İnşaat,E.K.O Endüstri, Birim Makina, Can Grup Sigorta, Homer Kimya, Ankara Ağır Vasıta