HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 1 Kasım 2017

KESİAD, Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

Magazinizmir
Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) her yıl olduğu gibi bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı.

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda eşleri ve çocukları ile bir araya gelen KESİAD üyeleri, zeybek ve vals, marşlar eşliğinde Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Cumhuriyet'e Sahip Çıkacağız

Gecede konuşma yapan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlayan milli mücadelenin ardından 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyet’in kurulması ile taçlandığını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu söyledi. Bu ülkenin çok zor şartlar altında kurulduğunu ve Cumhuriyet’in de başka kadınlar olmak üzere herkese büyük kazanımlar sağladığına dikkat çeken Yöndem, "Biz Cumhuriyet’imize her zaman sahip çıkacağız. Türkiye’yi daha iyi noktalara getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Atatürk ilkeleri doğrultusunda ülkemiz için katma değer üretmeye, yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Vals Gösterisi ve Marşlar

Avukat Ulvi Puğ’un sahnede öykü ve şiirlerle Cumhuriyeti anlattığı kısa gösterisinin ardından Zeytin Sanat Organizasyon’un "VİP Project Orkestrası" nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla eğlenen KESİAD üyeleri, zeybek gösterisi ve Crystals Dance Academy dansçılarının vals gösterisini izlediler. Gece, Yönetim Kurulu üyelerinin 29 Ekim özel pastasının kesmesinin ardından, coşkulu bir şekilde 10. Yıl ve İzmir Marşını söylenmesi ile son buldu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN