Karsu Üç Konser İçin Türkiye’ye Geliyor

Dünya sahnelerinde ayakta alkışlanan Karsu, üç konser için Türkiye'ye geliyor. Sahnelerin profesyonel ve genç sesi 18 Şubat Salı günü de İzmir’de...Geçtiğimiz yıl ilk stüdyo albümü “Confession”ı Hollanda’da çıkaran ve uzun süre müzik listelerinde bir numarada kalmayı başaran Karsu, İzmir, Ankara ve İstanbul’da konserler vermek üzere Türkiye’ye geliyor. İzmir’de 18 Şubat Salı günü saat 20.30’da E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayacak olan konserde piyano ve melodika çalacak olan Karsu’ya sahnede Orville Breeveld (gitar), Daniel Metser (saksafon, klarinet), Benjamin Rheinlander (davul) ve Daniel Eskens (bas) eşlik edecek.

Hollanda’da yaşayan ve Hatay’lı bir ailenin kızı olan Karsu, müziğe yedi yaşında piyano çalarak başladı. Bugüne kadar, dünyanın en önemli caz festivallerinden biri kabul edilen North Sea Jazz Festivali’nde iki kez ve dünyanın en önemli sahnelerinden biri olan New York Carneige Hall’de üç kez sahneye çıkma başarısı gösterdi. Ayrıca Brezilya, Endonezya, Almanya, Belçika, Monte Carlo ve daha pek çok ülkede; dünyanın dört bir yanında sayısız konserler verdi. Genç sanatçının hayat hikayesini ilgi çekici bulan film yapımcısı Mercedes Stalenhoef, beş yıl boyunca Karsu’yu takip ederek onu belgesel haline getirdi. “Karsu: I Hide a Secret” belgeseli Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede gösterime girdi.

Karsu’nun bugüne kadar ülkemizde bulunmayan “Confession” albümü de Y Kültür Sanat etiketiyle Türkiye’de satışa sunuluyor. Caz, blues, soul ve funk müziklerini Türk müziğiyle birleştirerek kendi tarzını yaratan Karsu, sadece piyano çalmıyor aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör. Kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Divane Aşık Gibi”, “Gesi Bağları”, “Domates Biber Patlıcan” ve “Neredesin Sen” gibi Türk parçalarını da yorumluyor. Üstün yetenekli sanatçı, Türkiye’deki konserlerine büyük önem verdiğini ve özel olarak hazırlandığını söylüyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER karsu, karsu kimdir, karsu hakkında, dünyacaa ünlü türk kızı, North Sea Jazz Festivalinde sahne alan türk kızı, New York Carneige Hallde sahne alan türk kızı, izmir etkinlikler, izmir konserler, şubat ayı izmir konserleri, izmir şubat ayı etkinlikleri, karsu hakkında, karsu izmirde