HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 3 Şubat 2017

Kadın Girişimcinin Huzur Projesi

Magazinizmir
Ankara’da kamu görevi sırasında mesai saati sonrası gittiği seramik atölyesinden eğitim alan emekli kamu görevlisi Soley Alpay, şehir yaşamından bunalarak yerleştiği İzmir’in Urla ilçesinde Kün Tasarım firmasını kurarak girişimcilik hayatına adım attı.

Bu hareketinin küçük bir huzur projesi olduğunu söyleyen Alpay, yıllardır hayallerini süsleyen bu projesinin bugün gerçekleştiğini belirtti.

"Zaman Daha Çok Önem Kazanıyor"

Yaklaşık 1 yıldır, Urla’nın otantik merkezi Malgaca Pazarı’na yakın bir dükkanda hayallerini gerçekleştiren Alpay, Evinin üst katındaki atölyesinde ürettiği seramikler ile beraber eski dokuma, yastıkları büyük titizlikle yeniden tasarlıyor. Küçük dükkanında teshipler, eski bakırlar, doğal taş takılar ve seramikler ile dükkanın merdivenlerine uzanmış kediler eşliğinde huzur içinde yaşadığını ifade eden Alpay, "Yeni yaşam, yeni bilgi oldu. Topluluk destekli bir tarım grubunda çalıştığım için, tarım öğreniyorum. Bir yandan, giderek dikkat çeken Urla’nın, sağlıklı gelişmesine bir nebze katkıda bulunmak için komite toplantıları, mutlaka yoga, doğa derken, zaman eskisinden daha da önem kazanıyor benim için" dedi.

"Kazan Kazan Prensibi İle Kazanabiliriz"

Urla’da huzurlu bir hayat sürdüğünü dile getiren kadın girişimci Soley Alpay, Urla’ya kentten yoğun bir kentli akını olduğunu söyleyerek, "Zevkli ürünler, mekanlar oluşturuluyor. Ancak bu şanslı gelişmenin diğer küçük esna ve zanaatkarlara da yansıtılması gerekiyor. Kısacası, kazan kazan prensibi ile ancak doğru büyümenin gerçekleşmesi sağlanabilir" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN